| |
для людей з вадами зору

Харчування, фізичні навантаження, корисні звички

Поради про заняття спортом при розсіяному склерозі

Кожна людина з РС, незалежно від ступеня інвалідності, потребує регулярної фізичної активності. Відсутність фізичних вправ може мати серйозні наслідки для здоров’я, починаючи від контрактур суглобів і закінчуючи хворобами серця та запорами.

Читати далі ...

Контроль спастичності при розсіяному склерозі

Спастичність це один з найскладніших симптомів РС. Вона приходить і йде, а люди відчувають її по-різному, і навіть одна і та сама людина може відчувати спастичність в зовсім різні проміжки часу. У легких випадках людина може відчувати лише легку скутість м’язів, а при важких станах - болісні спазми або скручування кінцівок. А бувають і такі випадки, коли медичний працівник виявляє спастичність, але у людини немає жодних симптомів.

Читати далі ...

Особливості харчування і ризик розвитку РС

Згідно з дослідженням, яке провели вчені з Ірану, споживання великої кількості зелених листових та інших овочів, бобів, горіхів і ягід значно знижує ймовірність розвитку розсіяного склерозу (РС).

Читати далі ...

Ізофлавонова дієта при розсіяному склерозі

Ізофлавони – сполуки рослинного походження, які нагадують естрогени. Вони володіють протизапальними та антиоксидантними властивостями та у великій кількості містяться у соєвих бобах, горосі, гранатах, фініках, насінні соняшника, капусті та інших бобових культурах.

Читати далі ...

Наслідки недосипання при розсіяному склерозі

Нестача сну може погіршити пам’ять у людей з клінічно ізольованим синдромом (КІС) або з рецидивно-ремітуючою формою розсіяного склерозу (РРРС), свідчать результати нового обсерваційного дослідження.

Читати далі ...
Харчування, фізичні навантаження, корисні звички
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...

Історія Дмитра Поліщука

Мне 29 лет и у меня рассеянный склероз. Этот диагноз мне поставили в 2017 году. Проявился он онемением головы, с ощущением как будто меня... Читати далі ...