| |
для людей з вадами зору

Розсіяний склероз і стосунки з оточуючими

Розсіяний склероз (РС) здатний змінити життя, але хвороба не повинна завдати шкоди вашим стосункам із близькими. Насправді, спільне подолання труднощів разом із відвертим спілкуванням здатні зробити ваші взаємини з близькими людьми більше міцними, ніж вони були раніше. Однак, перш ніж почати шукати підтримку в іншому колі, потрібно прийняти ряд важливих рішень стосовно того, хто має бути поінформованим про вашу хворобу.

Хвороба і люди у вашому житті

Можливо, що першим вашим бажанням буде розповісти кожному зі знайомих про свій діагноз. Або навпаки – ваша реакція матиме зовсім протилежний характер і у вас виникне бажання приховати діагноз від усього світу. Вам знадобиться певний час для того, щоб зібратися з думками і розібратися у своїх емоціях. Подумки згадайте всіх людей із вашого життя і подумайте про те, чи буде якась перевага у тому, що їм стане відомий ваш діагноз.

Люди з вашого безпосереднього оточення скоріш за все зрозуміють, що відбувається, коли у вас почнуть з’являтися симптоми хвороби. Якщо ви довіряєте цим людям, ймовірно, ви зможете розраховувати на них у разі потреби. Не забувайте й про те, що частина людей не буде впевнена у тому, як саме їм слід допомагати вам, якщо вони не будуть розуміти суть вашої хвороби. Вам варто бути готовим відповідати на запитання про РС або навіть надати більш детальну інформацію медичного характеру тим, кому ви вважаєте це потрібним.

Не забувайте про обережність у розмовах про РС із іншими людьми, оскільки дехто з них, надто детально ознайомлений з особливостями цієї хвороби, може розповісти про неї тим, кого б ви не хотіли б бачити серед поінформованих осіб. Пам’ятайте про це і у тому випадку, коли ви захочете розповісти про хворобу друзям із числа колег. Особливо якщо ви не хочете, щоб медична інформація дуже особистого характеру стала відома вашому роботодавцю раніш, ніж ви самі будете готові розповісти йому про хворобу. Навіть достатньо розумний керівник часто не може володіти всією інформацією про РС і тому цілком вірогідно, що він здатний прийняти рішення про якість виконуваної вами роботи на основі самого лише діагнозу, а не ваших здібностей.

Чи варто інформувати про хворобу роботодавця?

У ідеальному світі всі роботодавці «за замовчуванням» мають проявляти лояльність та турботу, дізнавшись про серйозну хворобу свого співробітника. Але у реальному житті неможливо передбачити реакцію того чи іншого керівника на повідомлення про діагноз РС у його підлеглого. Законодавство захищає права громадян із обмеженими можливостями, проте ще жодний закон не ставав на заваді рішенню роботодавця.

Перш, ніж повідомити будь-кому із ваших колег особисту інформацію медичного характеру, подумайте про наявність освічених людей у вашому оточенні на роботі. Можливо, варто почати розмову про РС здалеку.

Якщо виникне така ситуація, коли ви потребуватимете певних трансформацій у службових обов’язках чи тимчасової відпустки, поговоріть на цю тему з керівником або менеджером по роботі з персоналом. Будь-яка інформація медичного характеру, яку ви повідомите менеджеру по персоналу, є конфіденційною.

https://www.everydayhealth.com/hs/living-with-multiple-sclerosis/ms-and-relationships/

Робота, дім та дозвілля
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...