Якщо Вам або комусь з ваших близьких нещодавно встановили діагноз РС, цілком зрозуміло, що з цього приводу у Вас багато запитань, хвилювань та побоювань.
Якими мають бути Ваші перші кроки?
- Дізнатися про РС якомога більше: що це за хвороба, хто, коли та чому на неї хворіє та які симптоми вона може викликати?
- Зрозуміти, які є варіанти лікування РС: стратегії терапії, доступні для модифікації перебігу хвороби, лікування рецидивів, контролю симптомів та покращення функціонування й загальної якості життя.
- Вирішити для себе, чи варто Вам розкривати оточуючим (зокрема, родичам, друзям, роботодавцю) інформацію про встановлений діагноз.
- Обдумати перспективи продовження трудової діяльності та захистити своє право на працевлаштування: прочитайте про те, яким чином РС може впливати на Вашу професійну діяльність та які трудові права Ви маєте.
Коли потрібно починати лікування РС?
Коли потрібно починали лікування? Які є методи ранньої постановки діагнозу? Виявлення розсіяного склерозу без наявності симптомів.
Коментує д.м.н., завідувач кафедри неврології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, професор Негрич Тетяна Іванівна.
Поради пацієнтам з РС
Розсіяний склероз може мати благоприємний перебіг. Постійний моніторинг та контроль захворювання може забезпечити можливість продовжувати повноцінне соціальне життя.
Коментує доктор медичних наук, завідувач Київського міського центру розсіяного склерозу Кобись Тетяна Олександрівна.
Чому розсіяний склероз трапився саме у вас
Реакція пацієнтів на діагноз "розсіяний склероз". Важливість прийняття хвороби. Чинники, що можуть бути причиною виникнення РС.
Коментує завідувач неврологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, керівник центру РС Шульга Ольга Дмитрівна.