| |
для людей з вадами зору

Вторинні та третинні симптоми РС – що це таке?

В той час як первинні симптоми РС (більш або менш часті) є прямим наслідком пошкодження мієлінової оболонки нервових волокон ЦНС, вторинні симптоми являють собою ускладнення, котрі можуть виникати внаслідок цих первинних симптомів. Наприклад:

  • Дисфункція сечового міхура може спричинювати повторні інфекції сечового тракту.
  • Відсутність достатньої рухової активності може призвести до втрати м’язового тонусу та «атрофії через невикористання» (не пов’язаної з демієлінізацією), незадовільного контролю пози та розташування тулубу в просторі, зниження мінеральної щільності кісткової тканини (і внаслідок цього – до підвищення ризику переломів) та поверхневого, неефективного дихання.
  • Тривала іммобілізація може призвести до виникнення пролежнів.

В той час як вторинні симптоми піддаються терапії, оптимальна мета полягає в запобіганні їх виникненню шляхом своєчасного лікування первинних симптомів.

Третинні симптоми є проявами «впливу хвороби» на ваше життя. Ці симптоми включають соціальні, професійні та психологічні ускладнення. Наприклад, ви більше не можете керувати автомобілем або ходити, або не можете виконувати свою звичну роботу. Стрес та напруження, пов’язані з життям з РС, часто порушують соціальні зв’язки та інколи руйнують взаємовідносини. Проблеми з контролем функції сечового міхура, тремором та ковтанням можуть спонукати людей відмовлятися від соціальної взаємодії та призводити до ізоляції.

Депресія дуже поширена серед людей з РС. Депресія може бути як первинним, так і третинним симптомом, оскільки вона може бути спричинена власне патологічним процесом та/або викликана вищезазначеними проблемами.

Симптоми РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...