| |
для людей з вадами зору

Симптоми розсіяного склерозу: проблеми з диханням

Процес дихання в основному знаходиться під контролем вегетативної нервової системи – частини центральної нервової системи, яка контролює життєво важливі функції, такі як серцебиття і дихання без усвідомленого мислення. Загалом, для РС не властиво впливати на вегетативну нервову систему і, відповідно, проблеми з диханням, як прямий результат втрати автономного контролю, виникають рідко.

Якщо проблеми з диханням виникають раптово, необхідно терміново звернутись до свого лікуючого лікаря або у відділення невідкладної допомоги. Оскільки це може вказувати на інфекцію або інші проблеми.

Найбільш розповсюдженою проблемою причиною респіраторних захворювань при РС є втрата м’язової сили та витривалості. Це подібно до того, як людина відчуває м’язову слабкість в руках чи ногах, слабкість може виникати і в дихальних м’язах грудей і живота, які приймають участь в диханні. І як слабкість в інших частинах тіла, стан слабкості дихальних м’язів може початися на ранніх стадіях захворювання і поступово погіршуватись з часом. Людям із ослабленими дихальними м’язами необхідно більше працювати, щоб вдихнути і видихнути. Ці додаткові зусилля можуть бути досить виснажливими, особливо для людей, які вже відчувають значну втому від РС.

Респіраторні проблеми можуть також заважати процесу мовлення і продукування голосу, що суттєво утруднює і втомлює людей вести розмову або говорити досить голосно, щоб бути почутим.

Інші причини проблем з диханням

Деякі ліки, такі як транквілізатори, міорелаксанти і опіоїдні анальгетики можуть пригнічувати дихання. Використання цих препаратів повинно ретельно контролюватись в тих людей, що мають проблеми з диханням чи ковтанням.

Також проблеми з диханням можуть виникати у випадку аспіраційної пневмонії, що виникає через неможливість очищення випорожнень з носа та горла через труднощі ковтання, що призводить до вдихання часточок їжі у легені. Необхідно звернутись до лікаря, якщо ви відчули труднощі з ковтанням або напад задухи під час їжі або пиття.

Лікар також може порекомендувати зміни в харчуванні та зміну постави під час їжі, щоб мінімізувати проблеми з ковтанням. В деяких випадках необхідна трубка для харчування, щоб уникнути постійного ризику аспіраційної пневмонії.

Лікування проблем із диханням

Оцінку проблем з диханням найчастіше проводить лікар-фізіотерапевт або медична сестра зі спеціальною підготовкою в цій області. У випадку порушення дихальної функції можна рекомендувати програму терапії для зміцнення дихальних м’язів та покращення дихання.

Джерело:

https://www.nationalmssociety.org/Symptoms-Diagnosis/MS-Symptoms/Respiration-Breathing-Problems

Симптоми РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...