| |
для людей з вадами зору

Псевдобульбарний синдром при розсіяному склерозі

У людей, що страждають на РС, можуть проявитись патологічні симптоми у вигляді псевдобульбарного синдрому. Це неврологічний розлад, при якому з’являються такі ознаки як, раптовий, безпричинний сміх або плач. Псевдобульбарний синдром ще називають – патологічним сміхом або плачем, неконтрольованою емоційністю.

Хворі на цей синдром, виражаючи емоцію, не відчуваючи її. Наприклад, починають сміятись — не відчуваючи радість або плакати — не будучи засмученими. Тобто їх емоції не знаходяться під контролем.

Псевдобульбарний синдром обумовлений пошкодженням частини мозку під назвою — лімбічна система (структура мозку яка забезпечує емоційне забарвлення поведінки та регулює емоції). Неврологічні хвороби Паркінсона та Альцгеймера або інші пошкодження мозку, також можуть спричинити цей патологічний стан.

Не дивлячись на те, що приблизно 10% хворих на РС мають дане порушення, велика кількість пацієнтів не розповідають про це своїм лікарям. Через це, в більшості випадків цей синдром не діагностується і не лікується. Отже, насправді поширеність цієї патології набагато більша.

Існує два інструменти діагностики захворювання у формі анкетування, які допомагають лікарям виявити синдром. Одна з них – шкала патологічного плачу або сміху (PLACS), заповнена лікарем на основі бесіди з пацієнтом. Інша — це шкала запропонована центром неврологічного дослідження-лабільності (CNS-LS), коли пацієнт сам відповідає на запитання про своє самопочуття.

На основі отриманих досліджень лікар може зібрати анамнез (історія розвитку хвороби) психічного здоров’я, щоб виключити депресію у людини, з даними проявами. У деяких випадках використовують енцефалограму, щоб виключити рідкісну форму епілепсії, подібну до симптомів при псевдобульбарному синдромі.

Дуже важливим етапом для лікування псевдобульбарного синдрому є підтримка і спілкування з сім’єю і лікарем. Оскільки це захворювання викликає тривожність і депресію, людина не розуміє що з нею відбувається, тому близькі люди — найкращі помічники.

Звичайно не обійтись без медикаментозного втручання. Ефективними можуть бути антидепресанти, також у 2010 році були офіційно затверджені ліки Nuedexta, спеціально розроблені для лікування псевдобульбарного синдрому.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/pseudobulbar-affect-multiple-sclerosis/

Симптоми РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...