| |
для людей з вадами зору

Проблеми зі слухом при розсіяному склерозі

Порушення слуху – один із можливих проявів розсіяного склерозу, що зустрічається приблизно у 6% пацієнтів. Спричинено це пошкодженням нервових слухових шляхів у мозку та стовбуру головного мозку. Слід зазначити, що порушення слуху можуть виникати при загостренні хвороби і мати як короткочасні, так і тривалі прояви.

Нейросенсорна туговухість

Нейросенсорна втрата слуху (нейросенсорна туговухість) – один із найпоширеніших типів втрати слуху, спричинений пошкодженням нервових шляхів внутрішнього вуха.

Нейросенсорна туговухість може мати різні прояви. Декому важко почути певні тональності, а декому взагалі важко що-небудь почути. Це захворювання більш поширене на ранніх стадіях РС і може виникнути як раптово, так і поступово оскільки хвороба має здатність прогресувати.

Раптова втрата слуху

Раптова сенсоневральна втрата слуху – це швидке та раптове погіршення слуху при якому людина втрачає значний відсоток слуху відразу або протягом кількох днів.

Цей тип втрати слуху не має чітко визначеної причини, але зазвичай причиною є пошкодження нервів або органів чуття внутрішнього вуха. Дослідження проведене у 2016 році показує, що раптова втрата слуху у хворих на РС трапляється приблизно у 3% і може з’явитись як на ранніх, так і пізніх стадіях, оскільки хвороба прогресує.

Результати дослідження вказують, що найчастіше втрата слуху відбувається в одному вусі та лише у рідких випадках слух втрачається в обох вухах: спочатку в одному, пізніше в іншому.

Тинітус

Тинітус – шум у вухах. Захворювання, що виникає внаслідок пошкодженням нервів, які контролюють роботу вуха. Шум у вухах пацієнти описують по різному, наприклад: гудіння, свист, дзвін, клацання, дзижчання, шипіння.

До виникнення даного порушення також можуть призвести: старіння, вплив гучних звуків та інший ряд умов. Дослідження свідчать, що тинітус трапляється приблизно у 1% хворих на РС.

Лікування

Національний інститут глухоти та інших розладів спілкування зазначає, що найкраще лікування яке може призначити лікар при порушеннях слуху це – кортикостероїди (гормони, що виробляються корою наднирників). Чим швидше розпочати лікування, тим більша ймовірність відновлення слуху.

Результати дослідження «Розсіяний склероз та раптова сенсоневральна втрата слуху», що було проведене у 2016 році демонструють що, приблизно 64% людей що отримали лікування, зазнали повного відновлення слуху, 22% - часткового відновлення, 14% - відновлення не зазнали взагалі.

Слух може поновлюватись в періоді від 1 тижня до 5 місяців. Іноді лікування потребує додаткових пристроїв таких як, кохлеарні імпланти або слухові апарати.

Джерела:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/can-multiple-sclerosis-cause-hearing-problems-3

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/2055217316652155

Симптоми РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...