Порушення слуху – один із можливих проявів розсіяного склерозу, що зустрічається приблизно у 6% пацієнтів. Спричинено це пошкодженням нервових слухових шляхів у мозку та стовбуру головного мозку. Слід зазначити, що порушення слуху можуть виникати при загостренні хвороби і мати як короткочасні, так і тривалі прояви.
Нейросенсорна туговухість
Нейросенсорна втрата слуху (нейросенсорна туговухість) – один із найпоширеніших типів втрати слуху, спричинений пошкодженням нервових шляхів внутрішнього вуха.
Нейросенсорна туговухість може мати різні прояви. Декому важко почути певні тональності, а декому взагалі важко що-небудь почути. Це захворювання більш поширене на ранніх стадіях РС і може виникнути як раптово, так і поступово оскільки хвороба має здатність прогресувати.
Раптова втрата слуху
Раптова сенсоневральна втрата слуху – це швидке та раптове погіршення слуху при якому людина втрачає значний відсоток слуху відразу або протягом кількох днів.
Цей тип втрати слуху не має чітко визначеної причини, але зазвичай причиною є пошкодження нервів або органів чуття внутрішнього вуха. Дослідження проведене у 2016 році показує, що раптова втрата слуху у хворих на РС трапляється приблизно у 3% і може з’явитись як на ранніх, так і пізніх стадіях, оскільки хвороба прогресує.
Результати дослідження вказують, що найчастіше втрата слуху відбувається в одному вусі та лише у рідких випадках слух втрачається в обох вухах: спочатку в одному, пізніше в іншому.
Тинітус
Тинітус – шум у вухах. Захворювання, що виникає внаслідок пошкодженням нервів, які контролюють роботу вуха. Шум у вухах пацієнти описують по різному, наприклад: гудіння, свист, дзвін, клацання, дзижчання, шипіння.
До виникнення даного порушення також можуть призвести: старіння, вплив гучних звуків та інший ряд умов. Дослідження свідчать, що тинітус трапляється приблизно у 1% хворих на РС.
Лікування
Національний інститут глухоти та інших розладів спілкування зазначає, що найкраще лікування яке може призначити лікар при порушеннях слуху це – кортикостероїди (гормони, що виробляються корою наднирників). Чим швидше розпочати лікування, тим більша ймовірність відновлення слуху.
Результати дослідження «Розсіяний склероз та раптова сенсоневральна втрата слуху», що було проведене у 2016 році демонструють що, приблизно 64% людей що отримали лікування, зазнали повного відновлення слуху, 22% - часткового відновлення, 14% - відновлення не зазнали взагалі.
Слух може поновлюватись в періоді від 1 тижня до 5 місяців. Іноді лікування потребує додаткових пристроїв таких як, кохлеарні імпланти або слухові апарати.
Джерела:
https://www.medicalnewstoday.com/articles/can-multiple-sclerosis-cause-hearing-problems-3