| |
для людей з вадами зору

Нечасті симптоми розсіяного склерозу

Розсіяний склероз – це захворювання, яке є унікальне для кожного пацієнта. Це означає, що, наприклад, дві людини хворі на РС, можуть мати різні його прояви. Хоча існують загальні симптоми, такі як хронічна втома та біль, деякі пацієнти можуть відчувати більш незвичайні розлади.

Мовні проблеми

У деяких пацієнтів виникають труднощі з мовою, такі як недостатність слів для висловлювання думок під час розмови, заплітання язика. Можливий розвиток дизартрії (утруднення вимови слів та деяких звуків) та дисфонії (хриплість у голосі). Хворі роблять довгі паузи між словами та окремими складами слів.

Такі розлади обумовленні ураженням частини мозку, що відповідає за центр мовлення. У тому числі від слабкості м’язів рота, язика, губ або від пошкодження нервів, які контролюють ці м’язи. Дисфонія може бути пов’язана з ослабленням діафрагми.

Дисфагія

Проблеми з мовою та дисфагія (утруднене ковтання їжі або води), ідуть, пліч-о-пліч тому що, у цих двох процесах беруть участь однакові м’язи. Пацієнти можуть відчувати їжу, яка застрягла у горлі та задуху при прийманні їжі або води.

Деякі ліки спричиняють сухість у роті, це ускладнює ковтання. Такі розлади мають тяжкі наслідки оскільки, є ризик аспірації (попадання їжі або води у дихальні шляхи), що призводить до так званої аспіраційної пневмонії.

Дихальна система та відчуття удушення

Зазвичай дихальні проблеми не є характерними для РС, особливо на початкових стадіях захворювання, але вони проявляються у запущених та більш серйозних випадках, коли м’язи відповідальні за дихання, також можуть бути уражені, так само як і ті що беруть участь у розмові та ковтанні.

Дихальні порушення можуть виразитись як симптом, який пацієнти описують як сильне стискання навколо грудей. Іноді такий біль може бути настільки інтенсивним, що хворі мають проблеми з диханням або навіть думають що у них стався серцевий напад.

Дуже обережними важливо бути з ліками — транквілізаторами або м’язовими релаксантами, вони можуть пригнічувати дихання, це має значення особливо для людей які мали проблеми з ковтанням або диханням.

Тремор

Тремор (мимовільні ритмічні тремтіння чи коливання тіла, кінцівок) і посмикування тіла вважаються розповсюдженими симптомами для захворювань подібних до Паркінсона, але не для РС. Пацієнти при РС зазвичай скаржаться на посмикування кінцівок, голови, тулуба і навіть голосових зв'язок. Вважається що тремор при РС, спричинений пошкодженням нервових центрів, що відповідають за координацію рухів або через деякі ліки.

Раптові напади

Напади виникають внаслідок раптових, неконтрольованих імпульсів у мозку. Вони змінюють поведінку, рухи та свідомість людини. При РС ці стани проявляються з ймовірністю 2-5 %, а у загального населення 3%. Близько 70% таких проявів виникають саме з конкретної частини мозку ніж з цілого мозку.

Не відомо чому у пацієнтів при РС більш поширені напади, ніж у загального населення, але є припущення що пошкодження мозку, при захворюванні, стає подразливим фактором. Дані симптоми контролюють за допомогою протисудомних препаратів та постійного спостереження за станом хворого.

Втрата слуху

Поступова втрата слуху — це ще один незвичайний симптом при РС. Приблизно 6% хворих страждають на погіршення слуху. Порушення обумовлене пошкодженням слухових нервових шляхів. Глухота через РС надзвичайно рідке явище.

Свербіж

Прурит (шкірний свербіж) – характеризується ненормальними відчуттями, такими як печіння, поколювання та різкий біль шкіри. Такі прояви відомі як дизестезія – різновид хронічного болю неврологічного походження, що не реагує на місцеві методи лікування, такі як при алергічних реакціях.

Свербіж при РС спричинений пошкодженням шкірних нервів або нервів, що передають сигнал від шкіри до мозку.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/04/28/7-strange-unusual-disease-symptoms

Симптоми РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...