| |
для людей з вадами зору

Диметил фумарат («Текфідера», Tecfidera)

Генерична назва: диметил фумарат

Торгові назви: Tecfidera («Текфідера»)

Диметил фумарат – рецептурний лікарський засіб, який застосовується в терапії рецидивуючих форм розсіяного склерозу. Крім того диметил фумарат може іноді призначатися лікарями за іншими показаннями, які не згадуються у цій медичній рекомендації з його застосування.

Що потрібно знати перед початком лікування диметил фумаратом

Перед початком лікування за допомогою диметил фумарату, а також протягом курсу терапії диметил фумаратом необхідно інформувати лікаря про наявність інфекції, а також про зниження кількості лейкоцитів у крові.

Диметил фумарат може стати причиною розвитку серйозної вірусної інфекції у головному мозку, яка здатна призвести до інвалідності або смерті. Слід негайно звернутися по медичну допомогу у разі появи змін у психічному стані, погіршення зору, слабкості в одній половині тіла чи появи проблеми із мовою або погіршення здатності до ходіння. Подібні симптоми можуть з’являтися поволі але їх погіршення може відбутися швидко.

Препарат «Текфідера» не слід призначати хворим із алергію на диметил фумарат. Наразі невідомо, чи може диметил фумарат заподіяти шкоду ненародженій дитині. Пацієнткам-жінкам слід повідомляти лікаря про свою вагітність або про плани завагітніти. Також на даний момент відсутня інформація про здатність диметил фумарату проникати у грудне молоко чи впливати на організм грудної дитини. Пацієнткам-жінкам необхідно поінформувати лікаря про наявність дитини грудного віку та годування груддю.

Особливості застосування диметил фумарату

Диметил фумарат слід застосовувати виключно так, як рекомендував лікар. Під час лікування препаратом «Текфідера» необхідно дотримуватись всіх інструкцій, що містяться на упаковці та у листку-вкладиші. На протязі курсу терапії лікар може змінювати дози препарату задля того, щоб досягти максимальної ефективності. Не слід самостійно зменшувати чи збільшувати дозу препарату чи подовжувати термін лікування.

Лікар також буде періодично призначати дослідження крові, щоб переконатись у відсутності патологій, які здані впливати на безпеку лікування.

Лікування диметил фумаратом не пов’язане з прийомом їжі, хоча прийом диметил фумарату разом із їжею знижує ризик розвитку почервоніння шкіри (відчуття тепла, свербежу чи печіння).

Капсулу з препаратом не слід подрібнювати, розжовувати, розламувати чи відкривати. Капсулу необхідно проковтувати цілком.

Зазвичай диметил фумарат призначається у двох різних дозах – у початковій дозі та у підтримуючій дозі. Початкова доза препарату застосовується протягом тільки семи днів. Необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування.

Пацієнт, який отримує таке лікування, потребує регулярних аналізів крові (моніторинг рівня лейкоцитів).

Цей лікарський засіб слід зберігати при кімнатній температурі та захищати його від дії вологи, світла та тепла. Через 90 діб після першого відкриття упаковки всі невикористані капсули підлягають утилізації.

Що робити у випадку пропуску чергової дози? Якщо пацієнт із якихось причин пропустив прийом диметил фумарату, йому потрібно негайно прийняти препарат, після того, як він згадав про це. Але якщо хворий пригадав про пропуск тоді, коли вже наближається час приймання наступної дози, пропущену дозу приймати не потрібно.

Що робити у випадку у випадку перевищення дози? При перевищенні дози диметил фумарату необхідно якомога швидше звернутися по медичну допомогу.

Дозування диметил фумарату

Стандартне дозування під час лікування пацієнтів дорослого віку, що страждають на розсіяний склероз:

  • Початкова доза: 120 мг перорально двічі на добу на протязі 7 днів.
  • Підтримуюча доза: 240 мг перорально двічі на добу.

Взаємодія диметил фумарату з іншими лікарськими засобами

Диметил фумарат може взаємодіяти з іншими лікарськими засобами, включаючи рецептурні та безрецептурні препарати, вітаміни та засоби на основі лікарських рослин. Необхідно інформувати лікаря про всі лікарські засоби, що регулярно приймає пацієнт, а також про ті препарати, які хворий щойно почав або припинив приймати.

Протягом всього періоду лікування слід дотримуватися рекомендацій лікаря стосовно обмежень на вживання певних видів їжі, напоїв чи стосовно окремих видів діяльності.

Побічні дії диметил фумарату

Необхідно терміново звернутися по медичну допомогу у випадку появи ознак алергічної реакції на диметил фумарат: шкірний висип, труднощі з диханням, набряк обличчя, губ, язика чи горла.

Крім того диметил фумарат може підвищити ризик серйозної вірусної інфекції. Потрібно негайно звернутися по медичну допомогу у разі появи таких симптомів:

  • будь-які зміни у психічному стані;
  • погіршення зору;
  • поява слабкості в одній половині тіла;
  • проблеми із мовою або погіршення здатності до ходіння;
  • гарячка, біль під час ковтання, симптоми застуди чи грипу;
  • сильне почервоніння шкіри, відчуття тепла, поколювання, свербежу чи печіння;
  • прояви з боку печінки – втрата апетиту, біль у верхній частині живота (справа), відчуття втоми, сеча темного кольору, випорожнення кольору глини, жовтяниця (жовтий колір шкіри або очей).

Найбільш частими проявами побічної дії диметил фумарату є:

  • біль у ділянці живота, порушення травлення;
  • нудота, блювання, діарея;
  • шкірний висип, свербіж;
  • почервоніння шкіри (відчуття тепла, поколювання).

Цей перелік побічних ефектів диметил фумарату не є повним – можливі й інші прояви. У випадку розвитку побічної дії препарату необхідно звернутись до лікаря.

Додаткова інформація

Диметил фумарат, як і інші лікарські засоби, необхідно зберігати у місцях, що недоступні для дітей. Не слід передавати свої ліки іншим людям; необхідно застосовувати дим етил фумарат тільки за відповідними показаннями.

Кожному пацієнту слід проконсультуватися у свого лікаря відносно того, наскільки інформація, надана у цій статті, відповідає його індивідуальному випадку.

Ліки не зареєстровані в Україні

 

Джерело

Препарати та методи, що можуть застосовуватися для лікування розсіяного склерозу
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...