| |
для людей з вадами зору

Екстракраніальна венозна ангіопластика (балонна ангіопластика)

Екстракраніальна венозна ангіопластика, або балонна ангіопластика – експериментальний метод, який рекламується як дієва процедура, що поліпшує стан пацієнтів із розсіяним склерозом. Проте доказів ефективності балонної ангіопластики при розсіяному склерозі, як і чіткого пояснення механізму її дії нараз не існує. Мао того, деякими фахівцями цей метод, суть якого полягає у хірургічному введенні балонів в яремну вену, розцінюється щонайменше як ризикований.

Так, під час ангіопластики лікарі вводять пацієнтові катетер із балоном на одному кінці в кровоносну судину, після чого відбувається наповнення балона за допомогою стисненого повітря. Це забезпечує розширення просвіту вени та відновлення кровотоку.

Обмежений венозний відтік від головного та спинного мозку характерний для хронічної спинномозкової венозної недостатності (ХСМВН). Але зв’язок цієї патології із розсіяним склерозом (РС) достеменно не встановлено. Також достовірно невідомо, чи здатна венозна черезшкірна траснлюмінальна ангіопластика (ВЧТА) покращити стан пацієнтів із РС та ХСМВН.

Навпаки, результати дослідження, проведеного в Італії, свідчать про те, що використання балонної ангіопластики з метою збільшення просвіту вен та збільшення відтоку крові від головного та спинного мозку не призводить до поліпшення стану у хворих на РС.

Як повідомляють автори цього дослідження, така процедура не підвищувала функціональності у пацієнтів та не призводила до зменшення вогнищ ураження – ділянок мозку, в яких відбулася загибель нервових клітин, викликана накопичення токсичного білка. З іншого боку, як зазначають дослідники, така процедура, відома як венозна черезшкірна траснлюмінальна ангіопластика, виявилась цілком безпечною.

У цьому дослідженні брали участь пацієнти, що страждали на рецидивно-ремітуючий розсіяний склероз із хронічною спинномозковою венозною недостатністю. Для цієї патології є характерним зменшення просвіту вен, унаслідок чого у хворих спостерігається обмежений венозний відтік від головного та спинного мозку до серця.

Венозна ЧТА виявилась цілком безпечним, але разом з тим значною мірою неефективним методом лікування; цей метод не може бути рекомендований для терапії пацієнтів із РС.

Перестороги щодо застосування балонної ангіопластики при РС

Регуляторний орган США (FDA) у 2018 році повторно оприлюднив попередження щодо застосування ангіопластики як терапевтичної процедури при розсіяному склерозі. Регулятор нагадує, що ангіопластика яремної вени, що також відома під назвою «трансваскулярна автономна модуляція», є експериментальним та ризикованим методом лікування.

FDA дозволило використання балонної ангіопластики тільки для артерій – застосування таких самих пристроїв у венозній системі вважається небезпечним. Як повідомляє FDA, наразі немає даних, які б свідчили про ефективність цього методу та його безпеку для пацієнтів. Наявна у регулятора інформація вказує лише на ризики цієї процедури.

Ліки не зареєстровані в Україні

 

Джерело

Препарати та методи, що можуть застосовуватися для лікування розсіяного склерозу
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...