| |
для людей з вадами зору

Як спека впливає на РС?

Серед звичайних наслідків спеки найчастіше відмічаються складнощі з рівновагою, слабкість, втома, розлади зору чи порушення чутливості. Все це звичайні наслідки спеки. Проте існують доволі індивідуальні прояви. Наприклад, деякі люди відмічають, що їм важко зосередитись, або це порушує їхню реакцію.

Чи є безпека у довгостроковій перспективі?

Вважається, що жодної довгострокової шкоди від перегріву тіла немає. Зазвичай симптоми повертаються до свого звичайного стану менш ніж за годину у міру охолодження тіла. Інколи відновлення може тривати довше – до декількох днів.

Чим може бути викликаний перегрів тіла?

  • фізична активність,
  • сонячні ванни,
  • гарячі ванни,
  • сильні емоції,
  • фізичні вправи,
  • лихоманка чи інфекція.

Існують дані, що тип РС може впливати на температуру тіла. Деякі дослідження показують, що у людей з рецидивуючим РС температура тіла дещо вища, ніж у людей з прогресуючим РС або без РС.

У жінок з РС зміни рівня гормонів, наприклад, під час менструального циклу та менопаузи можуть викликати зміни температури тіла. Незадовго до і під час менструації основна температура тіла трохи підвищується, і це може погіршити симптоми РС.

Яка температура надто висока?

«Нормальна» температура становить близько 37 ° C. Дослідження показали, що підвищення температури тіла всього на 0 5°C може вплинути на самопочуття людини.

Чому мої симптоми посилюються у спеку?

Схоже, що висока температура заважає нервовим волокнам працювати належним чином. Якщо волокна або їх зовнішній захисний шар (мієлін) вже пошкоджено РС, вони стають більш чутливими до впливу тепла. У головному та спинному мозку по нервових волокнах передаються повідомлення, що керують різними частинами тіла. Коли стає занадто тепло, повідомленням стає важче проходити по нерву. Деяким нервам, які і до цього мали проблему з доставкою сигналів, повідомлення можуть взагалі не проходити. Тому симптоми погіршуються, доки нервові волокна знову не охолонуть.


Джерело: Hot and cold the effects of temperature on MS, © Multiple Sclerosis Society. May 2016 (www.mssociety.org.uk/care-and-support/resources-and-publications/publications-search/hot-and-cold-temperature-and-ms.)

Робота, дім та дозвілля
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...