| |
для людей з вадами зору

Як керувати відчуттям невпевненості

Аби відчути себе невпевнено не потрібно впливу багатьох відповідних факторів та подій. Відчуття невизначеності і невпевненості може бути результатом нового симптому чи того, що людина ще ніколи не робила. Викликати тривогу і невпевненість можуть, наприклад, відвідування сеансу телемедицини, поточні події або нові ліки, що посилюють тривогу за здоров’я в майбутньому. Інколи людина навіть не усвідомлює, що ці проблеми на неї впливають.

Проте, як не дивно, за іронією долі, невпевненість – одна із шести основних людських потреб. Слід подумати, якщо одне і те саме трапляється щодня і людина знає результат кожної ситуації, то що би вона відчувала? Мабуть, стало би доволі нудно. Що трапляється, коли все стає передбачуваним? Людина починає відчувати себе пригніченою, адже у неї немає нових стимулів, що зберігають інтерес і свіжість відчуттів.

З іншої сторони, якщо все завжди було би суперхаотичним, і ніхто ніколи би не знав, що коїться, виникало би відчуття тривоги і відсутності контролю над ситуацією.

Як зберегти баланс між нудьгою і хаосом?

Це доречне запитання, оскільки за останній час всі зрозуміли, що можуть траплятися події, які знаходяться поза контролем людини і коли цих подій стає надто багато, треба шукати впевненості в іншому місці. Певні люди доходять до крайнощів і намагаються знайти заспокоєння у алкоголі, дехто надає перевагу лежанню на дивані з їжею перед екраном телевізору, а інші вдаються до екстриму. Проте, чи є більш здоровий спосіб набути впевненості в своєму житті?

Впевненість потребує контролю. Тому, почати слід із створення ранкового розпорядку для себе і спланувати свій день напередодні ввечері. Робити це потрібно і це дуже допомагає тому, що план на ніч дає людині впевненість і дозволяє краще спати. Поки людина може планувати те, що і їй силах, причин для хвилювання у неї немає.

Також можна спробувати сказати собі твердження, наприклад: «Якщо завтра щось змусить мене хвилюватись, я зможу оцінити, чи знаходиться це під моїм контролем. Якщо ні, то я відпущу ситуацію тому, що я ніяк не можу на неї вплинути». Необхідно спробувати щодня виділяти час для ведення щоденника, малювання, занять йогою чи прослуховування музики. Виконання цих завдань може дати певний позитивний результат.

Якщо людина відчуває невпевненість через те, що часто переглядає новини, необхідно вимкнути телевізор і у майбутньому обмежити перегляд новин встановленим часом. Те саме стосується новин в інтернеті та у мобільному додатку. Слід зробити перерву і провести час подалі від усього цього.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/

Робота, дім та дозвілля
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...