| |
для людей з вадами зору

Ефективність акупунктури при розсіяному склерозі

Акупунктура - це одна з форм традиційної китайської медицини, яка широко використовується в усьому світі. Вважається, що введення голок в певні точки на тілі змінює потік енергії і призводить до поліпшення стану. Існує близько 400 акупунктурних точок, але зазвичай за один сеанс використовується від 4-х до 12 точок.

Дослідження ефективності при РС

Наразі проведено небагато клінічних досліджень з метою оцінки ефективності акупунктури для людей з РС. Одне маленьке, але чудово організоване дослідження, проведене в Канаді (за участю 41 людини) показало, що за допомогою акупунктури можна покращити стан сечового міхура та нетримання сечі. Однак ефект мінливий, залежно від конкретного голкотерапевта, який проводить процедуру.

В США та в Канаді було проведено 2 великих опитування щодо акупунктури та РС. Хоча результати опитувань менш переконливі, ніж результати клінічних досліджень, це є важливий метод для генерування ідей для подальших досліджень. У кожному з опитувань 20-25% респондентів з РС пробували акупунктуру, а 10-15% з тих, хто пробував, повідомили, що планують продовжувати її використовувати. Вони відмічати настання полегшення у таких симптомах, як біль, спастичність, оніміння або поколювання.

Дослідження на людях без РС

Багато досліджень оцінювало ефективність акупунктури при терапії інших захворювань. Було зроблено висновок, що акупунктура є може бути методом реабілітації після інсульту, лікування головного та інших видів болю (включаючи лицьовий біль, біль у попереку та шиї). Інші дослідження показали, що акупунктура покращує стан при тривозі, депресії, запамороченні та утрудненому сечовипусканні.

Важливо пам'ятати, що у цих дослідженнях не приймали участь люди з РС. Не можна припускати, що такі ж ефекти будуть наявні у людей, які страждають на РС.

Вплив на імунну систему

Нині це питання вивчено недостатньо добре. Дослідження проводилися на людях з кількома формами раку та ревматоїдним артритом. Акупунктура в різній формі стимулювала, пригнічувала або взагалі не впливала на імунну систему. У зв'язку з неоднозначними результатами потрібні подальші дослідження.

Ризики та побічні ефекти

В цілому, акупунктура є дуже добре переносимою процедурою, особливо якщо її проводить добре навчений акупунктурист. За 20-річний період у світі було зареєстровано лише 216 серйозних ускладнень акупунктури. Серйозні ускладнення, такі як прокол легені, були пов'язані з погано навченими акупунктуристами.

Висновок

Чи є акупунктура хорошим вибором для людей з РС, важко оцінити з наукового погляду. Рішення про її застосування повинно прийматися лише після консультації з лікарем або іншим кваліфікованим медичним працівником і застосовуватися тільки на додаток до традиційної медицини.

Хоча акупунктура може бути розумним варіантом лікування деяких симптомів РС у поєднанні з традиційною медициною, немає доказів того, що вона може зменшити частоту загострень РС або прогресування інвалідності.

Джерело: Acupuncture and MS Basic Facts, The National Multiple Sclerosis Society (https://www.nationalmssociety.org/Programs-and-Services/Resources/Acupuncture-and-MS-The-Basic-Facts-(-pdf))

Робота, дім та дозвілля
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...