| |
для людей з вадами зору

Чому важливо відстежувати свої симптоми

Лікар на прийомі завжди просить пригадати якомога більше інформації і подробиць щодо самопочуття свого пацієнта, проте мало хто знає як швидко і ефективно відслідковувати симптоми, аби краще допомогти своєму лікарю.

Лікарі часто задають питання: «Як довго певний симптом проявляється?» «Коли почали приймати певний препарат?» чи «Що людина приймала із препаратів, коли з’явився певний симптом?»

Відповіді на ці питання в змозі змінити «правила гри», адже хто може сказати, що події дійсно відбувалися так, як їх запам’ятала людина. Будь-яка інформація надана лікуючому лікарю має вирішальне значення, особливо для планів лікування, а невірна інформація може призвести до зайвих витрат на додаткові обстеження чи ліки,що забирає час та призводить до зайвих фінансових витрат.

Відслідковування симптомів – спосіб відчути себе більш сильним у контролі над хворобою, адже це дає змогу лікарям призначити більш ефективні препарати для лікування розсіяного склерозу.

Проте, як відслідковувати симптоми і надавати цю інформацією своєму лікарю?

Є декілька способів, що допоможуть відслідкувати симптоми. Перше – це мобільний додаток для відслідковування симптомів. У нього досить багато переваг і його можна використовувати на різних пристроях, наприклад планшеті, в залежності від потреб. Однією із переваг є те, що такий додаток завжди під рукою і потрібна інформація завжди поруч, оскільки смартфони є практично у всіх людей. Проте, треба зважати, що телефон може розрядитись у самий непідходящий момент.

Але багато людей надають перевагу звичайному щоденнику, де можна детально записати всі відчуття, що виникають, це дає змогу пригадати весь спектр почуттів, особистих обставин і т.п. Крім того, можна не хвилюватись, що у ручки сяде батарейка.

Також можна свої відчуття відображати у вигляді графічних зображень. Якщо лікар побачить важкість симптомів у вигляді графіка, де за певною шкалою людина відображає свій стан, йому набагато легше зрозуміти ступінь важкості його стану. Отже, лікарі люблять і розуміють графіки і відзначають, що графіки роблять інформацію більш прозорою і точною і допомагають зрозуміти, погіршуються чи покращуються симптоми певного пацієнта.

Необхідно припинити покладатись виключно на свою пам’ять, адже все запам’ятати неможливо. Пам’ятайте, що лікар на прийомі проводить із пацієнтом зовсім небагато часу і якщо відвідувач буде максимально точним, у нього буде набагато більше шансів отримати лікування, якого він заслуговує і потребує.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/symptom-tracker-book

Робота, дім та дозвілля
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...