Усім відомо, що є різні види втоми і кожен змушує людину почувати себе не комфортно. Більш того, симптоми втоми можуть змінюватись в залежності від відчуттів людини. Отже, можна виділити 6 типів втоми: соціальну, емоційну, фізичну, больову, розумову і втому від хронічного захворювання.
Соціальна втома. Відчуття соціальної втоми знайоме практично усім людям, оскільки його можна відчути після тривалої розмови з однією або групою людей. Більш того, відчуття втоми може виникати навіть під час спілкування он-лайн, відповідаючи на текстові повідомлення або спілкуючись за допомогою відеодзвінків, особливо для людей, що погано розбирається в сучасних технологіях. Соціальна втома змушує людину почуватись пригніченою, напруженою і виснаженою, що суттєво впливає на енергетичний рівень.
Емоційна втома. В період такої втоми людина тривалий час відчуває сум, розчарування, інколи гнів та депресивний стан. За відчуттями він нагадує стан, коли людина довго плаче, а потім у неї болять очі, вона відчуває себе емоційно виснаженою. Така втома дуже сильно впливає на фізичний стан, оскільки ці почуття забирають надто багато енергії.
Фізична втома. Такий вид втоми – наслідок фізичної активності, наприклад, після пробіжки, тренування у залі та навіть після виконання домашніх справ. Проте, багатьом подобається відчуття фізичної втоми тому, що вона має певні позитивні наслідки, наприклад, хороший сон. Дуже часто, людина із хронічним захворюванням, таким як розсіяний склероз відчуває себе виснаженою навіть коли практично нічого не робить.
Больова втома. Біль може бути причиною багатьох станів, у тому числі поганого нічого сну, що призводить до втоми наступного дня. І спроби пояснити оточуючим свій стан можуть бути надто виснажливими, що в свою чергу призводить до емоційної втоми. Інколи емоційний аспект болю може змусити людину відчувати себе виснаженою і пригніченою, коли кожен рух, буквально спричиняє біль і енергію для руха знайти все важче.
Розумова втома. Вона трапляється через надмірні розумові навантаження, наприклад, при розгадуванні головоломок, вирішенні проблем. Після такої активності може виникати відчуття схоже на «туман у голові». Коли людина посилено розумово працює перед сном їй може бути важко заснути, оскільки вона далі продовжує вирішувати складні питання. І в таких випадках, нестача якісного сну може призводити о втоми наступного дня.
Втома від хронічного захворювання. Пошкодження головного і спинного мозку і різних ділянках може призводити до виникнення втоми. Проведені дослідження з використанням МРТ довели, що люди із розсіяним склерозом витрачають більше енергії, ніж здорова людина, оскільки організму для виконання звичайних завдань необхідно працювати вдвічі старанніше. Також пошкодження центральної нервової системи може призводити до, так званої, вторинної втоми, коли симптоми, пов’язані із розсіяним склерозом можуть бути причиною втрати енергії, наприклад, коли проблеми з сечовим міхуром змушують зайвий раз відвідати туалет, особливо вночі. Окрім того, викликати втому можуть побічні дії деякі лікарських препаратів.