| |
для людей з вадами зору

Як прийняти діагноз розсіяний склероз?

Думка спеціалістів

Як прийняти діагноз розсіяний склероз?

Першим кроком у прийнятті діагнозу є отримання якомога більшої кількості інформації про хворобу. Знання сутності хвороби, її симптомів та особливостей допоможе людині зрозуміти, чому вона почувається так, як почувається. Це розуміння може допомогти людині впоратися з хворобою та уникнути сюрпризів.

Важливо розуміти, що 100% прийняття діагнозу не є обов'язковим. Відома концепція про п'ять стадій прийняття наразі вважається застарілою. Не існує чіткого порядку, в якому людина повинна пройти через ці стадії, і люди можуть перескакувати з однієї на іншу хаотично і непередбачувано. Деякі люди можуть ніколи не досягти 100% прийняття, і це нормально.

Метою має бути не 100% прийняття, а адаптація до діагнозу. Важливіше робити те, що є корисним і вигідним для людини, незалежно від того, чи вона повністю прийняла свій діагноз. Прийняття діагнозу також означає прийняття емоцій, які з ним пов'язані, таких як страх, гнів, смуток. Намагання придушити чи побороти ці емоції може зробити їх сильнішими, тому краще визнати їх і дозволити їм бути.

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

Харчування, фізичні навантаження, корисні звички
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...