| |
для людей з вадами зору

Ізофлавонова дієта при розсіяному склерозі

Ізофлавони – сполуки рослинного походження, які нагадують естрогени. Вони володіють протизапальними та антиоксидантними властивостями та у великій кількості містяться у соєвих бобах, горосі, гранатах, фініках, насінні соняшника та капусті.

Споживання продуктів, багатих на ізофлавони покращує здоров’я кишечника та зменшує тяжкість перебігу розсіяного склерозу,- про це свідчать результати нового дослідження проведеного на мишах.

Провідний автор дослідження, професор університету в Айові - Ashutosh Mangalam, коментує, що дієта, яке поєднує харчові ізофлавони та кишечні бактерії, що метаболізують (перетравлюють) ізофлавони, може служити допоміжним засобом при лікуванні РС.

У ході дослідження одну групу мишей протягом шести тижнів годували продуктами, багатими на ізофлавони, а іншу продуктами без вмісту ізофлавонів, далі їм вводили мієлін-олігодендроцитарний глікопротеїн, щоб викликати запалення головного та спинного мозку, стану, що імітує розсіяний склероз. Дослідники оцінювали співвідношення кількості імунних клітин та клітин запалення у головному та спинному мозку, а також різноманітність і кількість кишечних бактерій.

Миші які отримували харчування без ізофлавонів, мали значно важчий перебіг захворювання, з більшою кількістю запальних клітин, ніж миші які отримували дієту з ізофлавонами. Ці результати були підтверджені й на інших видах тварин.

Дослідження показує, що миші які харчувались дієтою - багатою на ізофлавони, мали велику кількість кишечних бактерій, які перетравлюють ізофлавони. Це призвело до вироблення сполук, котрі зменшують запалення в головному та спинному мозку.

Вчений також зазначив, що порівнянні із західними країнами поширеність РС у Китаї та Японії значно менша, і на його думку, це пов’язано із споживанням продуктів із великою кількістю ізофлавонів.

Окрім того, результати попередніх досліджень показали що люди хворі на РС мають різні види кишечних бактерій у порівнянні зі здоровими людьми, проте особливо важливо, що кількість бактерій, що перетравлюють ізофлавони у них значно менша.

Підсумовуючи результати вчені дійшли висновку, що ізофлавонова дієта потенційно може бути корисною для пацієнтів із розсіяним склерозом і важливо враховувати цю особливість при розробці дієти для цієї групи пацієнтів.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/07/16/isoflavone-rich-diet-gut-health-multiple-sclerosis-severity

Харчування, фізичні навантаження, корисні звички
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...