| |
для людей з вадами зору

Загальні рекомендації і часті питання про коронавірусну інфекції COVID-19 для пацієнтів з розсіяним склерозом

Люди з хронічними захворюваннями легень і серця, а також особи старше 60 років з більшою ймовірністю можуть відчувати ускладнення і важкий перебіг коронавірусної інфекції COVID-19. У цю групу, по всій видимості, можуть також бути включені багато людей, які страждають на розсіяний склероз (РС), особливо ті, у яких є додаткові проблеми зі здоров'ям, проблеми з рухливістю і ті, хто отримує деякі види лікування РС.

Всім людям з РС рекомендується звертати особливу увагу на рекомендації щодо зниження ризику зараження COVID-19. Люди похилого віку з РС, особливо ті, у кого також є захворювання легенів або серця, повинні виявляти особливу обережність, щоб мінімізувати вплив вірусу.

Як я можу захистити себе від інфікування COVID-19?

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчать:

 • Часто мийте руки з милом і водою або обробляйте їх антисептиком на спиртовій основі.
 • Не торкайтеся до своїх очей, носа і рота, якщо ваші руки не чисті.
 • Намагайтеся дотримуватися дистанції не менше 1 метра між собою і іншими людьми, особливо тими, хто кашляє і чхає.
 • При кашлі та / або чханні прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем або серветкою.
 • Дотримуйтесь правил безпеки харчових продуктів, використовуючи окремі обробні дошки для сирого м'яса і готових продуктів харчування, і мийте руки, переходячи від роботи з одним видом продуктів до іншого виду.

Крім того, ми рекомендуємо людям з РС:

 • Уникайте масових скупчень людей і натовпу.
 • Уникайте використання громадського транспорту завжди, коли це можливо.
 • Там, де це можливо, використовуйте альтернативи звичайним відвідинам лікаря (наприклад, вдавайтеся до допомоги консультацій по телефону).

Особи, які здійснюють догляд, і члени сім'ї, які живуть разом з людиною, що страждають РС, або регулярно відвідують пацієнта з РС, також повинні дотримуватися цих рекомендацій, щоб зменшити ймовірність проникнення інфекції COVID-19 в житлі хворого.

Як мені слід вчинити в разі появи у мене симптомів COVID-19 або якщо мені буде поставлений підтверджений діагноз інфекції COVID-19?

Якщо у вас розвинулися симптоми інфекції COVID-19 або у вас є підтверджений діагноз інфекції COVID-19, вам необхідно:

 • Слідувати стандартним порадам по самоізоляції.
 • Слідувати порадам лікаря, який поставив діагноз «COVID-19», або медичного закладу.
 • Звернутися за порадою до свого невролога або звернутися з проханням до групи лікарів з діагностики COVID-19 щодо обговорення з ними або неврологом за викликом будь-які зміни у вашому лікуванні.
 • Вкрай важливо, щоб ви повідомили вашого невролога про своє зараження COVID-19, так як ми будемо колективно контролювати результати лікування пацієнтів з РС при різних методах лікування. Це допоможе в забезпеченні адекватними рекомендаціями всіх хворих з РС.

Чи потрібно робити щеплення від грипу і пневмонії?

Всім особам з РС і пов'язаними з ним захворюваннями рекомендується зробити щеплення проти грипу, коли в квітні 2020 року почнеться кампанія з вакцинації. Вакцинація проти пневмококової інфекції також рекомендується для тих, хто відповідає критеріям. Проконсультуйтеся з вашим лікарем / неврологом.

Як слід вчинити в тому випадку, якщо я медичний працівник?

Як вказувалося, вище, в даний час у нас немає даних про підвищений ризик інфекції COVID-19 або її ускладнень у людей з розсіяним склерозом або супутніми захворюваннями, або у осіб, які перебувають на лікуванні. Однак, як зазначено далі, існують потенційні теоретичні ризики, пов'язані з прийомом деяких ліків. Тому для працівників системи охорони здоров'я, які отримують таке лікування за допомогою будь-якого з таких препаратів, було б розсудливо уникати роботи в умовах, які могла б привести їх до безпосереднього контакту з людьми, інфікованими COVID-19. Для отримання наукової інформації з цього приводу, будь ласка, зв'яжіться з вашим неврологом.

Рекомендації для дітей і вагітних з РС щодо COVID-19

В даний час спеціальних рекомендацій для дітей з РС немає; пацієнтам дитячого віку потрібно слідувати зазначеним вище порадам, які адресовані дорослим пацієнтам з цим захворюванням.

Немає на даний момент і конкретних рекомендацій для жінок з РС, які вагітні. Загальна інформація про COVID-19 і вагітності є на веб-сайті Центрів по контролю і профілактиці захворювань США.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XytY68qX6rQJ...

COVID-19
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...