| |
для людей з вадами зору

Коронавірусна інфекція COVID-19 і лікування розсіяного склерозу (РС)

Медичні консультанти Британського Національного товариства з вивчення розсіяного склерозу (Товариство РС) уважно стежать за тим, що відбувається з лікуванням РС і пандемією COVID-19. Інформація, представлена на цій сторінці, заснована на їх порадах, а також порадах Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS) і рекомендаціях Асоціації британських неврологів.

Ми знаємо, що все швидко змінюється. На цій сторінці викладено те, що ми знаємо про лікування на даний момент. Ми постійно перевіряємо інформацію, так як наші знання про вірус з часом поліпшуються.

Практичні поради для пацієнтів з РС

Головна рекомендація полягає в тому, щоб всі залишалися вдома для зниження ризику зараження. Це означає виходити на вулицю тільки заради придбання їжі, ліків або відвідування роботи в разі крайньої необхідності. При цьому рекомендується триматися на відстані не менше 2 метрів від інших людей.

Якщо ви відповідаєте критеріям або ваш лікуючий лікар-невролог з РС стурбований потенційною небезпекою для вашого здоров'я з інших причин (наприклад, якщо у вас є інші захворювання крім РС), ви повинні бути cfvjізольовані протягом 12 тижнів. Дуже важливо дотримуватися цієї поради.

Ви вважаєтесь надзвичайно вразливим або схильним до високого ризику, якщо:

  • у вас є значні труднощі з диханням або ковтанням (наприклад, якщо вам необхідно штучне харчування);
  • якщо ви приймали алемтузумаб («Лемтрада») або кладрибін («Мавенклад») протягом останніх 12 тижнів;
  • якщо ви проходили лікування за допомогою аутологічної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин (ТГСК) в останні 12 місяців.

Якщо вам необхідна самоізоляція через нещодавній курс лікування алемтузумабом або Кладрибіном вона, зазвичай, потрібна на строк не менше 12 тижнів з моменту закінчення курсу. Так, наприклад, якщо у вас була інфузія алемтузумабу 8 тижнів тому, ви повинні перебувати в самоізоляції ще 4 тижні.

Якщо ви ізолюєте собі через ТГСК, вам слід обговорити тривалість періоду самоізоляції з вашим лікарями, які проводили трансплантацію, оскільки вони можуть порекомендувати більш тривалий термін.

Це новий вірус, тому неможливо дати повний список усіх факторів збільшення ризику. Але ось загальна думка медичних консультантів про основні ризики, про які вам слід подумати при прийнятті рішення про те, як захистити себе від вірусу.

Препарати, що змінюють перебіг захворювання при РС, і коронавірус

Багато препаратів, що змінюють перебіг захворювання при РС (ПІТРС), здатні впливати на імунну систему що може збільшити шанси заразитися збудником COVID-19 або підвищити ризик розвитку ускладнень інфекції. Ці ризики різні для різних ПІТРС, але в цілому вони помірні.

Якщо ви приймаєте ПІТРС і підозрюєте, що інфіковані коронавірусом, ви зможете продовжувати лікування, якщо у вас слабкі симптоми.

Прочитайте, як слід чинити в тому випадку, якщо ви думаєте, що у вас є коронавірус COVID-19

Ось що відомо на даний момент про деякі конкретні ПІТРС

Глатирамеру ацетат («Копаксон»), теріфлуномід («Абаджі»), діметілфумарат («Текфідера»), бета-інтерферони і наталізумаб («Тізабрі»)

Глатирамеру ацетат («Копаксон»), теріфлуномід («Абаджі»), діметілфумарат («Текфідера») і бета-інтерферони (різні торгові марки) не збільшують ризик зараження в значній мірі, оскільки вони не пригнічують імунну систему.

Загальна порада для людей, які отримують інфузії наталізумабу («Тізабрі»): таким пацієнтам слід як і раніше продовжувати лікування, якщо є така можливість, оскільки припинення прийому препарату без ретельного планування пов'язане з певними ризиками. Обговоріть це питання з лікарем, перш ніж вносити будь-які зміни в лікування.

Фінголімод («Гілен»)

Фінголімод («Гілен») може помірно збільшувати ризик зараження вірусами, включаючи COVID-19. Однак, якщо ви вже приймаєте Фінголімод, відміна препарату може призвести до відновлення активності захворювання РС. Це може переважити ризик інфікування вірусом.

Якщо ви думаєте про початок курсу терапії Фінголімодом найближчим часом, ви і ваш невролог могли б розглянути альтернативний варіант лікування ПІТРС.

Алемтузумаб ( «Лемтрада») і кладрибін («Мавенклад»)

Якщо ви отримуєте курс лікування алемтузумабом («Лемтрада») або Кладрибін ( «Мавенклад»), ви і ваш лікуючий лікар повинні подумати про те, щоб відкласти його. Такий підхід обумовлений тим, що лікування цими препаратами може збільшити ризик розвитку вірусних інфекцій, особливо протягом кількох місяців після лікування.

Припинення лікування цими препаратами може мати особливе значення, якщо ви запланували другий або третій курс лікування одним з цих ПІТРС. Скасування лікування на кілька місяців навряд чи зможе вплинути на клінічне прогресування вашого РС.

Перш ніж скасувати курс лікування, важливо спочатку обговорити скасування зі своїм лікарем. Може трапитися так, що, як тільки ви зможете оцінити всі ризики, то у вас виникне бажання продовжити лікування, або зробити вибір на користь альтернативного ПІТРС, який ви можете приймати в даний момент.

Якщо ви приймали алемтузумаб або кладрибін протягом останніх 12 тижнів, ви повинні також самоізолюватись протягом як мінімум 12 тижнів після завершення курсу. Так, наприклад, якщо у вас була інфузія алемтузумабу 8 тижнів тому, ви повинні перебувати в ізоляції протягом ще 4 тижнів.

Прочитайте, що робити, якщо ви недавно отримали інфузію алемтузумабу або кладрибіну.

Окрелізумаб ( «Окревус»)

Окрелізумаб («Окревус») є високоефективним засобом для лікування розсіяного склерозу, але цей препарат також може помірно збільшити ризик вірусної інфекції. Ви і ваш невролог, можливо, приймете рішення про доцільність відстрочки початку такого лікування.

Припинення лікування цими препаратами може мати особливе значення, якщо ви вже отримали одну інфузію цього препарату і планувалися додаткові інфузії. Скасування лікування на кілька місяців навряд чи зможе вплинути на клінічне прогресування вашого РС.

Сіпонімод («Майзент»), офатумумаб («Арзерра») і рітуксімаб

Сіпонімод («Майзент»), офатумумаб («Арзерра») і ритуксимаб (різні торгові марки) також здатні вплинути на ризик інфікування COVID-19. Якщо ви приймаєте будь-який з цих лікарських засобів, вам слід обговорити можливість продовження терапії з лікуючим лікарем.

Трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин (ТГСК)

ТГСК - інтенсивне хіміотерапевтичне лікування розсіяного склерозу. Воно спрямоване на те, щоб зупинити шкоду, що наноситься РС, за допомогою знищення, а потім відновлення функцій імунної системи з використанням власних стовбурових клітин пацієнта. Це лікування надає дуже значний вплив на вашу імунну систему протягом певного періоду часу. Ви і ваш лікуючий лікар-невролог і група трансплантологів повинні обговорити питання про те, щоб відкласти таке лікування.

Якщо вам була проведена ТГСК протягом останніх 12 місяців, лікарі можуть порекомендувати вам продовжувати самоізоляцію протягом більше 3 місяців після лікування.

Прочитайте, що робити, якщо ви недавно перенесли ТГСК

Стероїдні препарати для профілактики рецидивів РС і коронавірусу

Чи потрібно вам приймати стероїди чи ні, залежить від конкретних обставин і серйозності рецидиву. Необхідно обговорити це питання з вашим лікарем.

Участь в клінічних дослідженнях при РС і коронавірусі

Рекомендації щодо участі в клінічних дослідженнях будуть відрізнятися в залежності від типу досліджуваного препарату. Так що краще за все обговорити це питання з лікарем.

Якщо у вас діагностований коронавірус COVID-19

Якщо ви вважаєте, що у вас є коронавірус і ви приймаєте ПІТРС, ви зможете продовжувати приймати ПІТРС лікарські засоби, якщо симптоми виражені слабо.

Якщо хто-небудь з лікарів рекомендує вам госпіталізацію в клініку за місцем проживання з приводу коронавірусної інфекції або з якого-небудь іншого приводу, ви повинні негайно сповістити про це вашого лікаря-невролога (навіть якщо така госпіталізація не відбулася). У разі, якщо ви приймає ПІТРС, можливо, доведеться обговорити питання про тимчасове припинення лікування або перехід на інші препарати.

https://www.mssociety.org.uk/about-ms/treatments-and-therapies/disease-modifying-therapies/covid-19-coronavirus-and-ms

COVID-19
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...