| |
для людей з вадами зору

Інформація для громадськості про коронавірусну інфекцію COVID-19: міфи і правда

Перебування на сонці і вплив температур вище 25°С НЕ ЗАПОБІГАЄ зараженню коронавірусною інфекцією COVID-19.

Ви цілком можете заразитися COVID-19 незалежно від того, наскільки сонячною і теплою є погода. Повідомлення про коронавірусну інфекції COVID-19 надходять і з країн з жаркою погодою.

Для захисту від коронавірусу слід мити руки якомога частіше і уникати дотиків до очей, рота і носа.

ФАКТ: Перебування на сонці і вплив температур вище 25°С НЕ ЗАПОБІГАЄ зараженню коронавірусною інфекцією COVID-19.

Вилікуватися повністю від коронавірусної інфекції COVID-19 цілком можливо. Зараження новим коронавірусом НЕ ОЗНАЧАЄ, що він буде перебувати в вашому організмі довічно.

У більшості людей, інфікованих збудником COVID-19 настає одужання і відбувається повна елімінація коронавірусу з організму. У разі захворювання необхідно проводити симптоматичне лікування. При появі кашлю, підвищеної температури і труднощів з диханням необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою - але перш за все необхідно звернутися до відповідного лікувального закладу по телефону. Більшість пацієнтів одужують завдяки підтримуючій терапії.

Здатність затримати дихання на 10 секунд і більше без появи кашлю і почуття дискомфорту аж ніяк НЕ ОЗНАЧАЄ, що ви не інфіковані збудником COVID-19, або що у вас відсутні інші захворювання легенів

Найбільш частими симптомами коронавірусної інфекції COVID-19 є сухий кашель, втома і висока температура. У частини пацієнтів можуть виникати важкі прояви хвороби у вигляді пневмонії. Найкращий спосіб перевірити чи не інфіковані ви збудником COVID-19 - це пройти лабораторне дослідження. Підтвердити або спростувати факт зараження за допомогою «дихальних вправ» неможливо - до того ж подібні вправи можуть становити небезпеку для здоров'я.

ФАКТ: Здатність затримати дихання на 10 секунд і більше без появи кашлю і почуття дискомфорту аж ніяк НЕ ОЗНАЧАЄ, що ви не інфіковані збудником COVID-19, або що у вас відсутні інші захворювання легенів.

Вживання алкоголю не забезпечує захист проти COVID-19 і може завдати здоров'ю шкоду.

Часте або надмірне споживання спиртних напоїв здатне підвищити ризик розвитку різних захворювань.

ФАКТ: Вживання алкоголю не забезпечує захисту проти COVID-19 і може завдати здоров'ю шкоду.

Зараження збудником COVID-19 може відбуватися і в регіонах з теплим і вологим кліматом

Згідно з наявною на даний момент інформацією, зараження коронавірусом, що викликає COVID-19, має місце В УСІХ РЕГІОНАХ ПЛАНЕТИ, включаючи регіони з теплим і вологим кліматом. Незалежно від особливостей клімату, слід вжити заходів для профілактики зараження коронавірусом, якщо ви проживаєте в регіоні, де зареєстровані випадки COVID-19, або якщо ви плануєте відвідування таких регіонів. Найкращий спосіб профілактики - часте миття рук. За допомогою миття рук можна видалити коронавірус з шкіри рук і запобігти зараженню через дотики до очей, рота і носа.

ФАКТ: Зараження збудником COVID-19 може відбуватися і в регіонах з теплим і вологим кліматом

Холодна і сніжна погода НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЗНИЩЕННЯ нового коронавірусу.

Немає ніяких підстав вважати, що холодна погода здатна знищувати новий коронавірус або збудників інших хвороб. Нормальна температура людського тіла знаходиться в межах від 36,5°С до 37°С незалежно від температури навколишнього повітря або погоди. Найбільш ефективним методом профілактики COVID-19 є часте протирання рук антисептиком, що містять етиловий спирт, або часто миття рук з водою і милом.

ФАКТ: Холодна і сніжна погода НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЗНИЩЕННЯ нового коронавірусу.

Прийняття гарячої ванни не запобігає розвитку коронавірусної інфекції COVID-19

Ванна з гарячою водою не є засобом профілактики COVID-19. Нормальна температура людського тіла знаходиться в межах від 36,5°С до 37°С незалежно від температури води душу або ванни. Прийняття занадто гарячої ванни небезпечно, оскільки може стати причиною опіків.

Найкращим способом профілактики коронавірусної інфекції є часте миття рук. За допомогою цього методу можна забезпечити видалення коронавірусу з шкіри рук і запобігти інфікуванню при дотику брудними руками до обличчя, очей, носа.

ФАКТ: Прийняття гарячої ванни не запобігає розвитку коронавірусної інфекції COVID-19

Новий коронавірус не передається через укуси комарів

До теперішнього часу не було ні інформації, ні доказів того, що новий коронавірус може передаватися комарами. Новий коронавірус є респіраторним вірусом, який поширюється головним чином через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає, або через краплі слини або виділення з носа. Щоб захистити себе, часто протирайте руки антисептиком з етиловим спиртом або мийте їх водою з милом. Крім того, уникайте тісного контакту з тими, хто кашляє і чхає.

ФАКТ: Новий коронавірус не передається через укуси комарів.

Чи ефективні сушарки для рук при знищенні нового коронавірусу?

Ні. Сушарки для рук не ефективні для знищення коронавірусу SARS-CoV-2. Щоб захистити себе від нового коронавірусу, ви повинні часто протирати рук антисептиком, що містять етиловий спирт або мити їх водою з милом. Після миття рук потрібно ретельно висушити їх, використовуючи паперові рушники або сушилку з теплим повітрям.

Чи може ультрафіолетова лампа для дезінфекції вбити новий коронавірус?

Ультрафіолетові лампи не повинні використовуватися для стерилізації рук або інших ділянок шкіри, так як ультрафіолетове випромінювання може викликати подразнення шкіри.

Наскільки ефективні теплові сканери при виявленні людей, заражених новим коронавірусом?

Теплові сканери ефективні при виявленні людей, у яких розвинулася лихоманка (тобто температура тіла вище нормальної) через зараження новим коронавірусом.

Тим не менш, вони не можуть виявити людей, які заражені, але ще не захворіли на лихоманку. Це явище обумовлене тим, що проходить від 2 до 10 днів, перш ніж у інфікованих осіб з'являються симптоми хвороби, в тому числі підвищення температури.

Чи може нанесення етилового спирту або хлору на все тіло вбити новий коронавірус?

Ні. Нанесення спирту або хлору на тіло не вб'є віруси, які вже проникли в ваш організм. Рясне розпорошення таких речовин може бути шкідливим для одягу або слизових оболонок (тобто очей, рота). Майте на увазі, що спирт і хлор можуть бути корисні для дезінфекції поверхонь, однак їх потрібно проводити згідно з відповідними рекомендаціями.

Чи захищають вакцини проти пневмонії від нового коронавірусу?

Ні. Вакцини проти пневмонії, такі як пневмококова вакцина і вакцина проти гемофільної інфекції типу B (Hib), не захищають від нового коронавірусу.

Вірус настільки новий і незвичайний, що проти нього потрібна спеціальна вакцина. Дослідники намагаються розробити вакцину проти SARS-CoV-2, і ВООЗ підтримує їх зусилля.

Хоча ці вакцини не ефективні проти SARS-CoV-2, вакцинація проти респіраторних захворювань наполегливо рекомендується для захисту вашого здоров'я.

Чи може регулярне полоскання носа розчином кухонної солі допомогти запобігти зараженню новим коронавірусом?

Ні. Немає ніяких доказів того, що регулярне промивання носа солоним розчином захищає людей від зараження новим коронавірусом.

Є деякі обмежені докази того, що регулярне промивання носа розчином солі може допомогти людям швидше відновитися після застуди. Проте, регулярне полоскання носа не запобігає респіраторній інфекції.

Чи може вживання в їжу часнику запобігти зараженню новим коронавірусом?

Часник - це здорова їжа, яка може мати деякі протимікробні властивості. Тим не менш, у даний час немає даних про те, що вживання часнику здатне захистити від нового коронавірусу.

Чи небезпечний новий коронавірус тільки для літніх людей або молоді люди також сприйнятливі до цієї інфекції?

Люди різного віку можуть бути заражені новим коронавірусом (SARS-CoV-2). Люди похилого віку і люди з хронічними захворюваннями (такими як астма, діабет, хвороби серця) виявляються більш уразливими перед коронавірусною інфекцією.

ВООЗ рекомендує людям будь-якого віку вжити заходів для захисту себе від вірусу, наприклад, дотримуватися правил гігієни рук та респіраторної гігієни.

Чи ефективні антибіотики для профілактики і лікування нового коронавірусу?

Ні, антибіотики не діють проти вірусів, антибіотики діють тільки на бактерії.

Новий коронавірус (SARS-CoV-2) є вірусом, і тому антибіотики не повинні використовуватися як засіб профілактики або лікування.

Однак, якщо ви госпіталізовані з приводу SARS-CoV-2, ви можете отримувати антибіотики, оскільки можлива бактеріальна коінфекція.

Чи існують які-небудь спеціальні ліки для профілактики або лікування нового коронавірусу?

На сьогоднішній день не існує спеціальних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу (SARS-CoV-2).

Проте, особи, інфіковані цим вірусом повинні отримувати відповідну медичну допомогу для полегшення і лікування симптомів, а особи з важкими захворюваннями повинні отримувати оптимальну підтримуючу допомогу. Деякі конкретні методи лікування знаходяться в стадії вивчення і будуть перевірені в ході клінічних випробувань. ВООЗ допомагає прискорити науково-дослідні і роботи, співпрацюючи з цілою низкою партнерів.

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters

COVID-19
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...