| |
для людей з вадами зору

Зв'язок між вакцинами та РС

Першопричина розсіяного склерозу до кінця не з'ясована, хоча відомо, що хвороба має іммуноопосередковані механізми розвитку, тож випадки, коли розсіяний склероз виявляли у недавно вакцинованої людини, викликали питання про взаємозв’язок між імунізацією та цим захворювання.

Німецькі дослідники не виявили зв'язку між імунізацією від поширених у Європі інфекцій та підвищеним ризиком розвитку розсіяного склерозу (РС). Як повідомляють вчені з Мюнхенського технічного університету, вакцинація навпаки була пов'язана зі зниженням ризику розвитку цього серйозного неврологічного захворювання.

Автори роботи, опублікованої в журналі Neurology, провели аналіз медичних даних більше 200 000 чоловіків та жінок, зібраних за 2005-2017 роки, в тому числі 12 262 пацієнтів із діагнозом розсіяного склерозу. Ці дані включали детальну інформацію про імунізацію учасників дослідження проти найбільш поширених інфекційних захворювань, таких як вітряна віспа; кір; паротит; краснуха; грип; менінгококова і пневмококової інфекція; гепатити А і В, кліщовий енцефаліт і папіломавірус.

З'ясувалося, що протягом п’яти років, що передували постановці діагнозу розсіяного склерозу, пацієнти із цим захворюванням отримували в середньому менше щеплень в порівнянні з особами без РС. Подібна кореляція зберігалася із щепленнями від всіх зазначених захворювань, але особливо вираженою була із вакцинами від грипу та кліщового енцефаліту.

Автори дослідження пояснюють цю закономірність тим, що вакцинація знижувала ймовірність атаки імунних клітин на мієлінові волокна.

Вакцинація має велике значення для людей з РС: щеплення допомагають запобігати деяким інфекціям, які, як відомо, прискорюють прогресування РС та збільшують ризик рецидивів. За винятком вакцини проти жовтої лихоманки, поточні дослідження встановили, що сучасні вакцини безпечні для людей із РС і збільшують ризик виникнення або рецидивів захворювання.

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...