| |
для людей з вадами зору

Визначений біомаркер для диференціації активних та хронічних уражень у людей з РС

Дослідження «SIGLEC1 (CD1 69) як маркер активного нейрозапалення в мозку, але не в крові пацієнтів, що страждають на розсіяний склероз», днями було опубліковане в науковому виданні Scientific Reports.

Німецькі вчені стверджують, що наявність у периферичній крові інтерферонів I типу або клітин, що експресують білок SIGLEC1, не відіграє важливої ролі в прогресування у більшості пацієнтів РС. Водночас мієлоїдні клітини SIGLEC1+ в головному мозку присутні як в активних запальних ураженнях РС, так і при інших запальних неврологічних захворюваннях ЦНС.

За допомогою виявлення класу імунних клітин, які називаються мієлоїдними клітинами, що експресують запальний білок SIGLEC1, може розрізняти активні та хронічні ураження розсіяного склерозу (РС). Про це повідомляють автори дослідження, вчені з декількох університетів Берліна.

SIGLEC1 – це імунний білок, вироблення якого ініціюється наявністю інтерферонів типу I, тобто білків, які виробляються імунними клітинами та використовуються для лікування рецидивно-ремітуючого РС (РРРС).

Група дослідників у Німеччині намагалася визначити, чи може SIGLEC1 виступати маркером активності РС або хвороби спектра оптиконевромієліту (ХСОНМ), аналізуючи його експресію в імунних клітинах та тканинах у вогнищах ураження.

У цьому дослідженні взяли участь 158 учасників, у тому числі 86 пацієнтів з РС, 41 пацієнт з ХСОНМ та 31 здоровий учасник з контрольної групи.

Початкові результати показали, що 18,6% хворих на РС, 9,8% хворих на ХСОНМ та 3,2% учасників з контрольної групи мали високий рівень SIGLEC1 у мієлоїдних клітинах, які називаються моноцитами. Водночас, зазначають автори, у більшості пацієнтів з РС (68,6%) цей білок був підвищений через те, що вони отримували інтерферон бета як лікарський засіб для терапії РС. Такі препарати, як відомо, підвищують рівень SIGLEC1.

Лише у одного пацієнта з ХСОНМ спостерігався підвищений рівень SIGLEC1, що пояснювалося наявністю одночасного змішаного захворювання сполучної тканини, що було пов’язане із збільшенням активності інтерферону 1 типу.

Потім дослідники дослідили наявність SIGLEC1-позитивних клітин у зразках тканин мозку чотирьох пацієнтів з РС із підозрою на активне ураження РС та у п'яти хворих з вторинно-прогресуючою формою РС з хронічними ураженнями.

Отримані дані дають підґрунтя для припущення, що експресія мієлоїдних клітин SIGLEC1 може бути потенційним біомаркером для диференціації активних та хронічних уражень у людей з РС.

«Мієлоїдні клітини SIGLEC1+ в головному мозку присутні в активних запальних вогнищах РС, а також при інших запальних неврологічних захворюваннях, але не в хронічних ураженнях РС», – підсумувала дослідницька група.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/06/10/inflammatory-immune-cells-siglec1-in-active-not-chronic-ms-brain-lesions/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...