| |
для людей з вадами зору

Вивчення ходи пацієнтів з РС знизить ризик падіння

Люди, які страждають на розсіяний склероз (РС), проявляють підвищену обережність під час ходьби та загалом роблять менші кроки, показує дослідження. Науковці зазначили, що ці висновки можуть сприяти розробці кращих програм реабілітації та зменшенню ризику падінь.

Дослідження «Вплив розсіяного склерозу на стабільність динамічної ходи» було опубліковане в Журналі біомеханіки. Люди з РС серед інших симптомів відчувають м’язові спазми, біль та труднощі при ходьбі та підтриманні рівноваги і вони підвищують ризик падіння пацієнтів із РС.

Щоб зменшити ризик падіння людей з розсіяним склерозом дослідники з Державного університету Джорджії та Коледжу остеопатичної медицини імені Едварда Віа визначали специфіку механіки їх ходьби. Команда набрала 20 пацієнтів із РС, а також контрольну групу з 25 здорових добровольців, які відповідно до віку та статі відповідали групі з РС.

Кожному учаснику дослідження було запропоновано тричі пройти 7,5 метрів з вісьмома камерами, розміщеними навколо визначеної ділянки для зйомки механіки ходьби. Основним показником дослідження було показник, який називається динамічною стабільністю ходи, що стосується здатності людини підтримувати рівновагу під час ходьби. Це вимірювання ходи було зафіксовано для зльоту та посадки кожного кроку, з сильної та слабшої сторони кожної людини.

В цілому результати показали, що стабільність динамічної ходи була значно нижчою для всіх вимірювань у пацієнтів із РС порівняно з контрольною групою.

Дослідники уважніше придивилися до механіки та виявили, що люди з РС компенсують цей знижений баланс, роблячи коротші та повільніші кроки.

"Наше дослідження підтвердило, що люди з РС дійсно демонструють меншу стабільність динамічної ходи порівняно зі своїми здоровими колегами", - заявила Менг-Вей Лін, перший автор дослідження в новинній історії штату Джорджія.

Коротші кроки допомагають змістити центр маси, дозволяючи пацієнтам підтримувати себе в межах, що називається можливою областю стабільності, або зоною між втратою балансу вперед та назад.

Дослідження також встановило, що кут посадки стопи був змінений у людей з РС, щоб підтримувати рівновагу.

"Результати цього дослідження можуть дати розуміння впливу РС на контроль динамічної стабільності ходи", - писали дослідники.

Команда вважає, що детальний аналіз моделей ходьби у людей з РС допоможе розробити кращі програми реабілітації та в кінцевому рахунку зменшить ризик їх падіння.

"Це дослідження дає нам зрозуміти, що довжина кроку та кут посадки стопи - два важливі фактори для підтримки динамічної рівноваги тіла у людей з РС, тому вони можуть бути двома цілями для реабілітації ходи", - підсумувала Лін.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2020/06/19/research-on-multiple-sclerosis-gait-to-lead-to-more-effective-fall-prevention/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...