| |
для людей з вадами зору

Відмова від куріння може уповільнити прогресування РС

Згідно з великим дослідженням, що було проведене у Великій Британії, у людей із розсіяним склерозом, що кинули палити швидкість прогресування захворювання нижча, ніж у тих, хто продовжує палити. Біль того, було виявлено, що прогресування захворювання у колишніх курців можна порівняти з прогресуванням у людей, які ніколи не палили, що підкреслює позитивний ефект відмови від паління в цій популяції пацієнтів, на думку дослідників.

«Коли курці кидають палити, швидкість погіршення рухової активності сповільнюється, тому вона відповідає швидкості зниження рухової активності у тих, хто ніколи не палив», - пишуть дослідники. Ці висновки були представлені Джеффом Роджерсом, доктором філософії з Медичної школи Університету Суонсі, Великобританія, на 37 Конгресі Європейського комітету з лікування та досліджень розсіяного склерозу (ECTRIMS), який проходив 13-15 жовтня.

Результати дослідження були опубліковані в презентації під назвою «Вплив відмови від куріння на прогрес розсіяного склерозу» у журналі Brain.

Існує велика кількість доказів того, що паління є фактором впливу на розвиток та прогресування розсіяного склерозу, однак залишається незрозумілим, чи припинення паління позитивно впливає на прогресування захворювання з часом.

Щоб заповнити цю прогалину у знаннях, Роджерс та інші дослідники проаналізували дані дорослих з РС, які брали участь у дослідженні 2010 року, що було проведене Медичною школою Університету Суонсі в Уельсі.

Основні цілі дослідження полягали в оцінці впливу статусу куріння у трьох напрямках, один з яких – Шкала фізичного впливу на розсіяний склероз (MSIS-29-Phys), яка вимірює вплив хвороби на рухові навички. Іншими напрямками були Шкала ходьби з розсіяним склерозом (MSWS-12), міра впливу розсіяного склерозу на здатність ходити, та лікарняна шкала тривожності та депресії (HADS-тривога та HADS-депресія), загальна оцінка тривожності та депресії.

Загалом 7 983 пацієнти надали інформацію про свій статус куріння. Майже половина (48,3%) ніколи не курили, 35,3% були колишніми курцями, а 16,5% були активними курцями. Результати показали, що на початку дослідження нинішні курці «були молодші і мали більш високі середні показники тривожності та депресії», тоді як колишні та нинішні курці «мали більш високий рівень інвалідності», ніж ті, хто ніколи не палив, сказав Роджерс.

Після внесення поправок на фактори, що впливають, такі як щоденний рівень куріння, вік, стать, етнічна приналежність, тривалість і тип захворювання, дослідники виявили, що у активних курців оцінки всіх напрямків на 3–4% вищі, ніж у тих, хто ніколи не палив що вказує на більш високий бал.

Інвалідність та погіршення психічного здоров'я

На початку дослідження не було серйозних відмінностей між колишніми курцями та тими, хто ніколи не палив. Крім того, як у колишніх, так і у нинішніх курців, чим більше сигарет викурювали раніше або зараз на день, тим вище бали за всіма наприямками - за винятком тривоги у колишніх курців, яка була стабільною для всіх рівнів паління.

При аналізі даних підгрупи з 923 пацієнтів з РС, які мали щорічні записи протягом п'яти років, команда виявила, що рухова інвалідність та депресія значно погіршилися з часом, незалежно від статусу паління, тоді як тривожність залишалася в цілому стабільною. Однак на початку дослідження труднощі з моторикою та ходьбою були вищими як у колишніх, так і у нинішніх курців порівняно з пацієнтами, які ніколи не палили.

Згодом у колишніх курців рівень тривожності та депресії був однаковий з тими, які ніколи не палили, і вони демонстрували повільніше прогресування рухової інвалідності, ніж у активних курців, наближаючись до показників пацієнтів, які ніколи не курили. Курці, які палили нині, постійно демонстрували значно гірші рухові порушення та настрій порівняно з двома іншими групами.

Таким чином, результати дослідження може надати додаткового стимулу пацієнтам із розсіяним склерозом кинути палити.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/10/15/ectrims2021-quitting-smoking-may-slow-ms-progression

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...