| |
для людей з вадами зору

Вчені вказали на нову ціль у боротьбі з розсіяним склерозом

Дослідники із Німеччини повідомляють про прогрес у вивченні природи розсіяного склерозу – їм вдалося виявити «відбитки» імунних клітин, які опосередковують розвиток цього захворювання. Вони вважають, що їхнє відкриття допоможе розробити нові, більш ефективні, методи лікування захворювання.

Фахівці з Інституту експериментальної імунології Цюріхського університету визначили популяцію специфічних лейкоцитів. Вони можуть бути задіяними у перебігу РС, оскільки здатні переміщатися з периферичної крові в центральну нервову систему і там викликати запалення нервових клітин – такі білі кров’яні тільця циркулюють у крові пацієнтів із РС в надмірній кількості.

Автори роботи застосували для визначення цих імунних клітин багатовимірну цитометрію: ця технологія дозволяє швидко диверсифікувати мільйони клітин від сотень пацієнтів. Для аналізу такої величезної кількості даних вчені розробили інноваційний алгоритм машинного навчання. Інтерпретацією отриманих результатів займалися вже самі дослідники «вручну».

Зрештою команда вчених визначила популяцію характерних імунних клітин в периферичній крові пацієнтів з РС.

Ці нерегульовані T-хелперні клітини секретують нейрозапальний цитокін GM-CSF, а також високі рівні хемокінового рецептора CXCR4 і мембранного білка VLA4.

На думку дослідників, цитокін GM-CSF ініціює нейрозапалення, а згодою завдяки рецепторам CXCR4 аномальні імунні клітини отримують можливість «просочуватися» в центральну нервову систему та викликати там пошкодженння.

Далі дослідники виявили, що цей характерний імунний «підпис» виявляється в спинномозковій рідині і ураженнях головного мозку пацієнтів з РС, й довели, що імуномодулююча терапія значною мірою скорочує популяцію нерегульованих T-хелперних клітин.

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...