| |
для людей з вадами зору

Вагітність не впливає на перебіг РС в довгостроковій перспективі

Розсіяний склероз (РС) - це хронічне неврологічне захворювання, в результаті якого відбувається порушення роботи центральної нервової системи, причому жінки дітородного віку страждають від РС в два рази частіше, ніж чоловіки. Результати нового дослідження підтвердили, що вагітність не призводить до довготривалих змін в перебігу захворювання.

Пацієнтки з РС, які планують завести дитину, часто задаються питаннями про вплив їх хвороби на вагітність, а також про те, як вагітність може вплинути на їх стан.

В цілому, згідно з дослідженнями, проведеними в останні 50 років, вагітність не робить несприятливого довгострокового впливу на прогресування захворювання, проте вона пов'язана з більш високою частотою рецидивів в найближчому післяпологовому періоді, а також може погіршити рухові проблеми і існуючу дисфункцію сечовипускання і кишківника. У свою чергу, наявність РС не приводить до значних акушерських або неонатальних ускладнень.

Перебіг аутоімунних захворювань, як правило, полегшується під час вагітності, і у жінок з розсіяним склерозом лікарі зафіксували менше рецидивів захворювання під час вагітності в порівнянні з періодами до і після народження дитини. Вчені вважають, що це відбувається тому, що під час вагітності організм знижує активність імунної системи, щоб захистити плід від відторгнення, і тим самим протидіє аутоімунним захворюванням. Але як саме все це працює, вони не впевнені.

Вагітність і довгостроковий прогноз перебігу РС

У той час як до 1980-х років вважалося, що вагітність погіршує клінічний перебіг захворювання, ряд наукових праць показав, що вагітність і грудне вигодовування уповільнюють прогресування розсіяного склерозу. Вчені з відділення неврології та нейроімунології в Центрі розсіяного склерозу в Каталонії в лікарні Валь д'Еброн в Барселоні, Іспанія, вирішили розібратися, чи так це.

«Заявляти про те, що вагітність робить дуже важливий вплив на стан хворих РС і покращує довгостроковий прогноз, - це те, з чим ми повинні бути гранично обережні, тому що дані говорять про те, що це неправда», - зазначила березня Тінторі, доктор медичних наук, в пленарному лекції під назвою «Розсіяний склероз» на XXIV Всесвітньому конгресі неврологів в Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати, що проходив 27-31 жовтня.

Основний висновок дослідження - вагітність не призводить до довготривалих змін в перебігу захворювання розсіяним склерозом (РС). Ця робота підкреслює важливість ретельного аналізу даних і підтримує інші дослідження, які раніше заперечували твердження про позитивний або негативний вплив вагітності на перебіг РС в довгостроковій перспективі.

Доктор Тінторі підкреслила, що це може викликати плутанину серед пацієнток і медичних працівників, які вважають, що вагітність здатна лікувати хворобу.

Проблема в тому, що невірний аналіз даних може привести до висновків, що вводять в оману щодо впливу вагітності на тривалий перебіг РС. Порівняння стану жінок, у яких була вагітність, з показниками жінок, які не були вагітні під час хвороби, показує, що перші часто повідомляють про поліпшення, в зв'язку з чим робиться невірний висновок про позитивний вплив вагітності на довгострокове перебіг хвороби. Однак картина змінюється, коли до уваги беруться інші фактори.

Ці чинники включають вік пацієнта, стать, ураження головного мозку при постановці діагнозу, прийом препаратів і тривалість хвороби. Якщо їх врахувати при аналізі даних, виявляється, що наявність вагітності ніяк не впливає на довгострокове протікання РС.

Вплив вагітності на перебіг РС в короткостроковій перспективі

Не дивлячись на те, що, вагітність не впливає на стан пацієнток з РС в довгостроковій перспективі, вона змінює частоту рецидивів хвороби в короткостроковій перспективі.

Частота рецидивів у жінок з РС знижується під час вагітності - особливо в третьому триместрі - і збільшується протягом першого триместру після пологів, перш ніж нормалізується до рівня, що передує вагітності.

Попередні дослідження говорять про те, що вагітність при розсіяному склерозі, швидше за все, не пов'язана з акушерськими ускладненнями у матерів або дітей.

Проте, все ще існує деяка невизначеність щодо найкращого підходу до прийому ліків під час вагітності та годування груддю.

Робляться дедалі активніші зусилля по розробці узгоджених керівних принципів ведення і лікування жінок з РС під час вагітності або її планування. Очікується, що в цих керівних принципах буде вказано, які методи лікування вважаються безпечними і придатними для цих жінок.

Тінторі також підкреслила, що якщо жінка припиняє лікування РС, намагаючись завагітніти, захворювання може стати дуже активним, і це слід робити лише під наглядом лікаря.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2019/11/18/pregnancy-no-longer-believed-to-modify-trajectory-of-ms-experts-say/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...