| |
для людей з вадами зору

РС і голодування

Розсіяний склероз (РС) - це хвороба центральної нервової системи. В результаті збою імунна система починає атакувати мієлін - оболонку нервових волокон. При пошкодженні мієліну знижується здатність передавати сигнали від мозку до решти органам. Точна причина захворювання не встановлена. Більшість пацієнтів починають помічати симптоми у віці від 20 до 40 років.

Як лікують РС

Ліків від розсіяного склерозу не існує, але є багато методів лікування, включаючи зміни способу життя, які здатні допомогти пацієнтам стримувати хворобу і боротися з її симптомами. Лікування пацієнтів з ремітуючим рецидивуючим РС лікарі найчастіше починають з препаратів, що модифікують хворобу. Препарати, які контролюють захворювання, допомагають змінити імунну систему, щоб вона не впливала на мієлін, що захищає нерви. Ці модифікуючі хворобу ліки також допомагають запобігти нападам хвороби.

Існує і ряд заходів, які лікарі можуть порекомендувати для різних симптомів, таких як втома, депресія і проблеми з сечовим міхуром. Інші альтернативи включають зміни способу життя, включно більшу кількість сну, здорове харчування, фізичні вправи, управління стресом і т.д.

Недавні дослідження говорять про те, що зміни в харчових звичках пацієнтів також можуть дати позитивні результати.

Інтервальне голодування

Згідно з результатами недавнього дослідження американських вчених, інтервальне голодування може справити позитивний вплив на пацієнтів з РС.

Інтервальне голодування - це режим харчування, при якому пацієнт переключається між періодами прийому їжі і постом. В описі методу нічого не говориться про те, які продукти є, і яких слід уникати. Існує кілька різних переривчастих методів голодування, кожен з яких ділить день або тиждень на періоди прийому їжі і періоди голодування.

Енн Хейні Крос, доктор медичних наук, професор неврології в Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, пояснює: «Переривисте голодування давно рекомендується як свого роду альтернативний спосіб обмеження калорій, при якому ви їсте один день в звичайному режимі, а потім постите на наступний.

Зараз ми спостерігаємо за ефектом голодування у людей. Але спочатку ми проводили досліди на мишах, і побачили деякі дійсно цікаві речі».

Вона зазначила, що зміни в харчових звичках можуть бути корисні для пацієнтів. «Ми вважаємо, що протизапальний ефект переривчастого поста може бути корисним для зниження активності імунної системи, щоб допомогти полегшити рецидиви і перебіг хвороби, причому не стільки симптоми, скільки сам процес захворювання, який є запальним», - сказала вона.

На думку вчених, переривчасте голодування може бути доповненням до використання модифікуючих хворобу ліків. Вони продовжують вивчати вплив голодування на перебіг РС. В даний час проходить набір 60 пацієнтів для участі в 12-тижневому дослідженні.

Половина учасників буде орієнтована на дієту західного стилю сім днів на тиждень, в той час як інші будуть дотримуватися дієти західного стилю п'ять днів на тиждень, а інші два дня - постити. Пацієнти пройдуть неврологічне обстеження і нададуть зразки крові і калу на початку дослідження, на шостому тижні і в кінці спостереження.

Вчені заявили, що їх дослідження може виявити, чи є зміни в дієті і мікрофлорі кишечника ефективні для поліпшення симптомів захворювання в поєднанні з іншими методами лікування.

https://www.wndu.com/content/news/Intermittent-fasting-for-multiple-sclerosis-512649551.html

https://multiplesclerosisnewstoday.com/health-insights/2019/11/15/fasting-and-ms/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...