| |
для людей з вадами зору

Метод діагностики розсіяного склерозу за рухом очей

Компанією з розробки програмного забезпечення Innodem Neurosciences винайдений та впроваджується новий спосіб діагностики і моніторинга нейродегеративних захворювань. У даний час технологія проходить тестування на пацієнтах із розсіяним склерозом.

«Ця технологія буде високо доступною і покращить якість лікування, оскільки є дуже зручною у використанні» - заявив головний комерційний директор Марк Рівз.

Нейродегеративні захворювання, такі як розсіяний склероз характеризуються прогресуючими пошкодженням нервових клітин, що в результаті призводить до їх загибелі і все більше даних доводять, що ці нейродегеративні процеси викликають проблеми із зором. Тому, вчені активно працюють над методом визначення найменших змін у русі очей, що можуть використовуватись у якості маркерів для покращення діагностики чи моніторинга людей з нейродегеративними захворюваннями. Важливо, що ці неврологічні зміни не можуть бути визначені за допомогою МРТ.

Зокрема було помічено, що аномальний рух очей у пацієнтів із розсіяним склерозом пов'язаний з більш високим рівнем інвалідності, що дає змогу припустити, що новітня запатентована технологія Innodem допоможе у моніторингу захворювання.

Технологія Innodem вперше була застосована у додатку Pigio, що призначений для допомоги людям, що мають проблеми із мовленням спілкуватися за допомогою очей.

Безперервний збір інформації про рух очей лежить в основі технології, що дозволяє відслідковувати навіть незначні, проте, можливо клінічно значущі зміни руху очей.

«Завдяки мобільному додатку ми отримуємо безліч даних і алгоритми для визначення і відслідковування різноманітних руйнівних неврологічних станів» - сказав Ет’єн де Віллерс-Сідані, дослідник та невролог Монреальского неврологічного інституту та головний спеціаліст Innodem.

Компанія Innodem співпрацює з фармацевтичними компаніями, медичними спеціалістами та експертами в галузі штучного інтелекту для розробки надійних біомаркерів руху очей і нейродегеративних захворювань.

Слід зазначити, що біомаркери руху очей можна також використовувати для оцінки різних когнітивних функцій, таких як увага, швидкість обробки інформації і робоча пам'ять.

Цей додаток буде підключений до хмарної платформи і фіксуватиме рух очей користувача під час серії тестів, що тривають декілька хвилин.

«Цифрові тести неінвазивні і виконуються протягом декількох хвилин не виходячи із дому, що особливо важливо під час глобальної пандемії» – сказав де Віллерс-Сідані.

У даний час додаток тестується на людях з клінічно ізольованим синдромом і ремітуючим розсіяним склерозом. Користувачів просять проходити тести раз на два тижні, щоб дослідники могли оцінити його результати та коли відбувається перехід від клінічно ізольованого синдрому до ремітуючого розсіяного склерозу.

Окрім того, вони сподіваються, що за його допомогою можна точно і з мінімальними витратами виміряти клінічно вагомі зміни, одночасно покращуючи якість лікування і результати лікування пацієнтів.

«Лікар, чий пацієнт переходить в прогресуючу форму розсіяного склерозу може порекомендувати більш адаптивне лікування, яке при ранньому виявленні могло би попередити розвиток у цієї людини серйозних неврологічних порушень. І цей додаток у майбутньому зможе допомогти точно діагностувати і контролювати неврологічні порушення при розсіяному склерозі, хворобі Паркінсона, когнітивних порушеннях, що пов’язані з іншими хворобами» - зазначив де Вілерс-Сідані.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...