| |
для людей з вадами зору

Люди з розсіяним склерозом (РС), можуть не мати більш високого ризику розвитку важкої інфекції COVID-19

Люди, які страждають на розсіяний склероз (РС), можуть не мати більш високого ризику розвитку важкої інфекції COVID-19 – такі дані досліджень пацієнтів з Італії.

"На даний момент ці результати здаються досить заспокійливими для більшості людей із РС", - йдеться в прес-релізі Марка Сальветті, доктора наук, професора університету Сапіенца та лікарні Сант-Андрея в Римі.

Тим не менш, слід враховувати багато факторів, а також те, що це досить ранні дослідження. Також не вистачає об’єктивних даних щоб визначити, як використання хворобо-модифікуючої терапії (ХМТ), супутні захворювання та інші обставини впливають на цю групу пацієнтів, відзначають дослідники.

Результати їх дослідження "Італійська програма COVID-19 при розсіяному склерозі" були опубліковані в журналі "Lancet Neurology".

Була створена міжнародна веб-платформа під назвою MuSC-19 (Розсіяний склероз та COVID-19), яка збирає клінічні та демографічні дані, а також інформацію про перебіг хвороби COVID -19 під час лікування за допомогою хворобо-модифікуючої терапії. Дана платформа почала працювати 14 березня в Італії, країни, що перша серед європейських країн, зазнала серйозних наслідків COVID-19.

Дані збираються за допомогою електронної форми звіту, спеціально розробленої для цієї пандемії, та надаються медичним працівникам.

MuSC-19 є частиною програми, розробленої Італійським товариством розсіяного склерозу (AISM) та дослідницькою групою розсіяного склерозу Італійського товариства неврології. Платформа також пов'язана з італійським РС-реєстром, який наразі збирає дані про понад 60 000 людей з РС в Італії.

Мета MuSC-19 полягає в тому, щоб краще зрозуміти взаємозв'язок між РС та COVID-19 та як ряд факторів - а саме вік, стать, супутні захворювання та лікування - впливають на результати інфекції у хворих на РС.

Особливо незрозуміло, чи імуносупресивна терапія - основа лікування РС - підвищує сприйнятливість людини до важкої інфекції COVID-19, чи вона, навпаки, може захистити від загострень імунних та запальних реакцій, пов'язаних з важкими ускладненнями.

Така інформація може допомогти прийняти рішення щодо лікування пацієнтів з РС із симптомами COVID-19 або підтвердженим діагнозом та "впровадити негайні та відповідні захисні стратегії", пише професор Сормані, нейробіолог в Університеті Генуї, що відповідає за управління платформою MuSC-19.

На сьогоднішній день 78 клінічних центрів РС в Італії та 28 центрів з 15 інших округів внесли свій внесок у платформу MuSC-19. Дані дослідження охопили 232 пацієнтів з РС з 38 італійських центрів, які станом на 7 квітня мали позитивний тест на COVID-19 (57 осіб) або підозрювались у зараженні (175 осіб). Середній вік пацієнтів становив 44 роки; більшість - жінки (69%), мали рецидивуючий ремітуючий РС (88%) та отримували лікування ХМТ (90,9%).

Серед препаратів, які приймали ці люди, були Tecfidera (диметилфумарат, біоген), 24,6%; Гіленія (фінголімод, Новартіс), 13,4%; Окревус (ocrelizumab, Genentech and Roche), 11,2%; Тисабрі (наталізумаб, за біогеном), 10,8%; і, глатирамер ацетат (Копаксон, Тева та Глатопа, Сандоз), 10,3%.

Переважна більшість - 223 пацієнта, 96% від загальної групи - мали легкий перебіг COVID-19, без пневмонії. Інфекція COVID-19 була важкою у чотирьох людей, 2%, у всіх яких було задишка, частота дихання принаймні 30 вдихів на хвилину та рівень насичення крові киснем 93% або менше. Шість пацієнтів, 3%, мали важку форму COVID-19, визначену як респіраторна недостатність, септичний шок, дисфункцію або збій багатьох органів і були госпіталізовані до реанімації.

Більшість хворих на РС, 209 або 90,1% усіх підтверджених або підозрюваних випадків COVID-19, не були госпіталізовані.

З шести критичних пацієнтів, у яких діагностовано вірус, один видужав, а п’ять (2%) померли. Пацієнти, які померли, мали супутні захворювання та були старші за 50 років.

Тому, попередні дані говорять про те, що більшість хворих на РС, ймовірно, мають легкий перебіг інфекції, а також, що використання ХМТ не підвищує ризик розвитку тяжкої форми COVID-19.

"Ці результати виглядають трохи заспокійливими і не суперечать настановам, які ми та інші вже оголошували щодо лікування розсіяного склерозу за часів пандемії COVID-19", - написав Сормані.

Дані також підтверджують, що хворі на РС із супутнім захворюванням та інвалідністю у поєднанні зі старшим віком мають більший ризик важкого перебігу COVID-19.

Однак дослідники наголосили на попередньому характері цих висновків і на тому, що дані MuSC-19 продовжуватимуть оновлюватися протягом усієї пандемії.

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2020/04/30/an-italian-programme-for-covid-19-infection-in-multiple-sclerosis/??utm_medium=desktop-push-notification&utm_source=Notifications&utm_campaign=OneSignal

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...