| |
для людей з вадами зору

Інноваційний препарат в експерименті на тваринах показав значне відновлення зору при розсіяному склерозі

Група під керівництвом вченого кафедри біомедицини з університету у Каліфорнії, вже давно займається вивченням ліків — лігандів рецептору гормону естрогену, що має назву «Індазолхлорид» (IndCl) - які потенційно здатні покращити зір у пацієнтів з РС.

Як відомо, характерними ознаками РС є не тільки порушення координації і оніміння, але й погіршення зору, яке спостерігається у 50% пацієнтів. Затверджені на сьогодні препарати для лікування РС зменшують запалення, але не перешкоджають загибелі нервових клітин та не можуть відновити мієлінову оболонку.

На відміну від них інноваційні ліки IndCl, в експерименті на тваринах сприяють відновленню мієлінової оболонки й повертають до 80% зорової функції, яка існувала на момент початку хвороби.

Мозок миші є чудовим прикладом для вивчення погіршення зору, через те, що зоровий шлях мишей подібний до людського. У лабораторії лікар Тіварі-Вудрафф (Tiwari-Woodruff) та її дослідницька група слідкували за перебігом РС у мишей. Хвороба прогресувала 60 днів, а коли досягла піку між 16 і 21 добою, вони вводили IndCl половині мишей. В дослідній групі були отримані наступні результати — покращення зорової функції на 50%

Якщо хвороба розвивається протягом тривалого часу, то деякі нервові закінчення, які потенційно могли б відтворити зорові функції, вже занадто пошкоджені і не відновляться. Це є точка неповернення. Саме виявлення хвороби на ранній стадії значно полегшує лікування. Своєчасна терапія може відновити до 80% зорової функцій, що була присутня до моменту початку хвороби каже Tiwari-Woodruff.

Таким чином, інноваційні ліки IndCl , поки що в експерименті на тваринах, ліквідують запалення, відновлюють мієлінову оболонку, запобігають подальшому руйнуванню нервових закінчень та їх втраті. Всі зазначені переваги, дозволяють їм бути потенційним кандидатом для лікування РС.

Джерело:

https://www.sciencedaily.com/releases/2021/02/210202170451.htm

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...