| |
для людей з вадами зору

Імунні механізми при розсіяному склерозі

Новітню премію John Dystel Prize 2021 року отримав Віджай Кухру - професор медичної школи у Гарварді, за роботу, що розкриває сутність основних імунних механізмів при РС. Цей винахід надзвичайно важливий для розуміння найбільш перспективних шляхів лікування хвороби.

Дослідження сфокусовано на імунних реакціях які призводять до запалення мієлінової оболонки нервових закінчень. Мієлінова оболонка (захисний покрив нервових волокон) відповідає за ефективну передачу нервовими закінченнями сигналу до головного та спинного мозку. Тому її запалення і призводить до появи різноманітних симптомів при РС.

Кухру і його наукова група в експерименті на мишах виявили, що саме спричиняє запалення — це специфічний білок мієлінової оболонки, що має назву «глікопротеїн олігодендроцитів мієліну». Цей білок викликає запалення зорового нерва, що своєю чергою призводить до розвитку хвороби.

Також в основі цього пошкодження знаходяться аутоімунні реакції (стан коли імунна система працює проти власних здорових клітин і тканин). Ці реакції спричинені клітинами імунної системи – T-лімфоцитами запалення. На відміну від нормальних — регуляторних T- лімфоцитів, T-лімфоцити запалення — мають на своїй поверхні білок ТІМ-3. Цілий ряд генів, які кодують вироблення цього білка були виявлені та детально описані вченим.

Розвиток аутоімунного пошкодження нервової системи – це серце РС, сказав Говард Вайнер, американський невролог та імунолог. Саме він запропонував кандидатуру Віджай Кухру на отримання Dystel Prize.

Розуміння механізмів розвитку запалення в експерименті на тваринах дозволило вченим розпочати клінічне дослідження за участю хворих на РС.

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/04/15/2021-harvard-professor-wins-2021-dystel-prize-for-ms-research-work-uncovering-immune-mechanisms/

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...