| |
для людей з вадами зору

Дія сонячного світла на дитячий організм здатна запобігти розвитку розсіяного склерозу

Згідно з результатами нового дослідження, діти та молоді дорослі, які проводять більше часу на відкритому повітрі і зазнають впливу сонячних променів, мають меншу ймовірність розвитку розсіяного склерозу (РС). У цьому випадку сонячне світло може допомогти у запобіганні важкій хворобі.

«Регулярне перебування на сонці протягом принаймні 30 хвилин щодня, особливо влітку (з використанням засобів захисту від сонця за потреби) може бути дієвим заходом для профілактики РС, особливо для тих людей, що мають близьких родичів, які страждають на це захворювання»,– повідомляє у прес-релізі Еммануель Вобан (Emmanuelle Waubant), професор Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і співавтор дослідження.

Дослідження «Зв’язок між часом, проведеним на відкритому повітрі, та ризиком розвитку розсіяного склерозу», було опубліковано в журналі Neurology.

Здебільшого РС розвивається у дорослих у віці від 20 до 50 років. Проте, до 5% випадків захворювання проявляється в дитячому або підлітковому віці (так званий РС з «педіатричним початком»). Попередні дослідження показали, що підвищений вплив сонячного світла може знизити ризик розвитку РС та його ускладнень у дорослих, але чи існує ця асоціація у молодших пацієнтів, залишалося невідомим.

У новому дослідженні міжнародна група вчених порівняла вплив сонячного світла на 332 дітей і підлітків з РС, віком від 3 до 22 років (переважно жіночої статі), і 534 учасників з контрольної групи, які не мали цього захворювання. Пацієнти та контрольна група були підібрані з відповідністю за віком і статтю. Серед хворих на РС середня тривалість захворювання з моменту встановлення діагнозу РС становила близько семи місяців.

«Це дослідження спрямоване на визначення впливу сонячного та ультрафіолетового випромінювання (УФВ) на ризик розвитку розсіяного склерозу у дітей», – повідомляють вчені. (УФВ – це специфічна форма високоенергетичного випромінювання в спектрі сонячного світла).

Згідно з повідомленнями в анкетах, заповнених учасниками дослідження або їхніми батьками, проводили на свіжому повітрі менше 30 хвилин на день 19% пацієнтів з РС у порівнянні з 6% учасників з контрольної групи.

Статистичний аналіз, який враховував такі фактори, як стать, вік, раса, колір шкіри, вплив тютюнового диму та зайва вага, показав, що учасники, які проводили більше часу на вулиці, значно рідше хворіли на РС, і до того ж ризик зменшувався зі збільшенням перебування на сонці.

Зокрема, у порівнянні з особами, які проводили на свіжому повітрі менше 30 хвилин на день, у тих, хто проводив на свіжому повітрі від 30 хвилин до однієї години, ймовірність захворіти на РС була меншою приблизно на 52%. Учасники, які проводили на свіжому повітрі від однієї до двох годин на день, мали приблизно на 81% менший ризик розвитку РС, порівняно з тими, хто проводив на вулиці менше 30 хвилин.

Важливо зазначити, що використання сонцезахисного крему не впливало на загальний зв’язок між довшим перебуванням на сонці та зниженням ризику РС.

Вони також наголошують на тому, що через дизайн їхнього дослідження неможливо було встановити існування причинно-наслідкового зв’язку. Учені пропонують декілька потенційних механізмів виявленого ними загального зв’язку. Наприклад, інтенсивний вплив сонячного світла може активізувати в організмі ті процеси, які захищають від РС, а саме: сонце стимулює імунні клітини шкіри, які відіграють захисну роль при такому захворюванні, як РС. Сонячне світло також може підвищувати рівень вітаміну D, оскільки організм використовує енергію сонця для синтезу цього вітаміну.

«Вітамін D також може змінювати біологічну функцію імунних клітин і відповідно відігравати певну роль у захисті від аутоімунних захворювань», – сказала Вобан.

Вона додала, що необхідні клінічні випробування, щоб визначити, чи «може запобігти розвитку РС або змінити перебіг захворювання після діагностики збільшення перебування на сонці або прийом вітаміну D».

Джерело:

https://multiplesclerosisnewstoday.com/news-posts/2021/12/13/higher-sunlight-exposure-tied-reduced-ms-risk-children-adolescents-study

Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...