| |
для людей з вадами зору

ACTRIMS 2020 року - CNM-Au8 - потенційний «прорив» в терапії РС, вважає Clene Nanomedicine

Дослідницька терапія, в якій для відновлення мозку використовуються нанокристали золота, являє собою прорив в області лікування розсіяного склерозу (РС), вважає головний медичний директор Clene Nanomedicine Роберт Гланцман.

Гланцман на форумі ACTRIMS 2020 представив результати досліджень, які свідчать про те, що CNM-Au8 - біокаталізатор, що сприяє ремиєлінізації і нейропротекції оболонок нервових волокон, пошкоджених в результаті прогресування розсіяного склерозу - покращує зір і рухливість пацієнтів з рецидивуючо-ремітуючим РС (RRMS).

Перші результати показали, що CNM-Au8 сприяє сталому виробництву нових захисних мієлінових нервових волокон в центральній нервовій системі і, таким чином сприяє відновленню рухових навичок тварин з демиєлинізацією - втратою мієліну - яка є характерною ознакою РС.

Препарат складається з розчину наночастинок золота з запатентованою кристалічною структурою CNM-Au8 і призначений для підтримки енергетичних рівнів клітин. Цей процес Клен називає нанокаталізом.

Сучасні методи лікування РС в основному спрямовані на терапію ранніх стадій захворювання. Методи лікування, які запобігли б подальшому хронічному запаленню і загостренню захворювання, стадії, відомій як вторинно-прогресуючий РС, залишаються поки незадоволеною медичної потребою.

«У нас немає ліків, які дійсно запобігали б запалення при вдруге прогресуючому РС. Але, що ще більш важливо, у нас немає методів лікування, які сприяли б ремієлінізації і нейропротекції, що є Святим Граалем для терапії РС», - сказав Гланцман в інтерв'ю для News of Multiple Sclerosis Today. - «CNM-Au8 є препарат, який зможе допомогти мозку у відновленні за допомогою захисту пошкоджених аксонів».

Як працює CNM-Au8

«Це перший біокаталізатор. Чисті нанокристали золота зможуть входити в клітку і безпосередньо давати і отримувати електрони від клітинних компонентів. CNM-Au8 забезпечить біоенергетичну підтримку клітин », - сказав Гланцман.

Нанокристали ограновані певним чином, що дозволяє створити точки, в яких зустрічаються електронні хмари. Це стає можливим завдяки унікальним властивостям золота. Вкрай важлива чистота поверхні, щоб ніщо не заважало переносу електронів. Гланцман, зазначив, що Clene був першим, хто створив нанорозмірні кристали з прозорою поверхнею з перехідних металів, і це дійсно прорив.

CNM-Au8 випускається у вигляді розчину для пиття. На смак як вода, він на 99,9% і складається з води, але в однієї десятої відсотка міститься квадрильйон нанокристалів золота. CNM-Au8 з часом накопичується в організмі і досягає потрібної концентрації приблизно через три місяці.

CNM-Au8 при нейродегенеративних захворюваннях

В даний час компанія проводить клінічні випробування для оцінки потенційних переваг CNM-Au8 при нейродегенеративних захворюваннях, включаючи два дослідження розсіяного склерозу - VISIONARY-РС і REPAIR-РС.

VISIONARY-MS вивчає ефективність та безпеку CNM-Au8 при лікуванні дорослих з ушкодженням зорового нерва або невропатією зорового нерва, які є поширеним симптомом при РС. Попередні результати показали «помітні серединні поліпшення» в низькою контрастністю гостроти зору у пацієнтів (дослідження очей з використанням діаграми з низьким контрастом між буквами і фоном), в стандартних функціонально-клінічних показниках РС при ході (оцінюється за допомогою тесту «Ходьба по часу в 25 футів»), у функціях руки і кисті (вимірюється за допомогою тесту на 9 отворів) і когнітивної функції (вимірюється за допомогою тесту модальностей цифрових символів).

Гланцман попередив, що результати поки ще дуже попередні, але ранні дані виглядають багатообіцяюче.

Він також висловив упевненість в безпеці препарату. Незважаючи на те, що дані дослідження на людях все ще занадто обмежені, токсикологічні дослідження на собаках, міні-свинях і гризунах підтверджують, що лікування безпечно для використання.

Крім того, кристали золота інертні, вони не взаємодіють з будь-якими процесами або рецепторами. І, як правило, виводяться з організму через кал. Це підвищує можливість застосування CNM-Au8 одночасно зі стандартними методами лікування.

Другий напрямок - триваюче дослідження REPAIR-РС, вивчатиме фармакодинаміку і кінетику CNM-Au8 і його безпеку для пацієнтів з рецидивуючо-ремітуючим РС, які знаходяться на стабільному лікуванні препаратом Тізабрі (наталізумаб).

Мета дослідження полягає в тому, щоб довести, що CNM-Au8 дійсно потрапляє в мозок людини і справляється з заявленими функціями з точки зору забезпечення біоенергетичної підтримки мозку.

«Як лікар, який лікував багатьох пацієнтів з РС, я можу вам сказати, що Святий Грааль повинен зупинити запалення і сприяти одужанню. Це те, до чого ми прагнемо, і це наша надія», - сказав Гланцман -«Ми в Clene дуже схвильовані можливостями і потенціалом цієї абсолютно нової терапевтичної парадигми. Ми тільки на початку цього шляху».

Джерело:

  1. https://multiplesclerosisnewstoday.com/cnm-au8
Новини щодо дослідження РС
Популярні матеріали
Особисті історії
Історія Тараса

Історія Тараса - це про неймовірну силу волі та нагадування, що ніколи не можна здаватися.

Читати далі ...
Історія Наталії

Хворію я з 2020 року. Як пам'ятаю 25 вересня я перестала відчувати пів свого тіла. Я почала втрачати силу з лівої сторони і потроху перес... Читати далі ...

Історія Катерини Стандартюк

Катерина Стандартюк розповідає про свою історію життя з розсіяним склерозом. Неправильний початковий діагноз, стрімке погіршення стану, б... Читати далі ...